Dvojice podvedla téměř dvě stovky lidí, skončila v rukou policistů

0

jihlavsko, policie čr, podvodníci


Mladá žena a muž prostřednictvím internetu nabízeli ke koupi různé věci, zejména elektroniku, Téměř dvě stovky lidí z různých míst České republiky ale po zaplacení nic neobdržely. Dvojice tak získala téměř dvě stě tisíc korun. Nyní čelí obviněni ze spáchání trestného činu.

„Dvojice je obviněna z toho, že na různých místech v období od loňského podzimu do letošního února inzerovali společně na internetových portálech k prodeji různé věci. Nejčastěji nabízeli mobilní telefony a tablety, dále pak například oblečení, peněženky, kabelky, hodinky a diáře. Ve skutečnosti ale nabízené věci neměli v úmyslu ani po zaplacení zájemcům dodat. Jejich cílem bylo kupující podvést a získat tak pro sebe finanční prospěch. Při prodeji vystupovali pod různými identitami a s poškozenými komunikovali prostřednictvím nejrůznějších emailových adres, kterých založili desítky, případně s nimi jednali telefonicky.
Pokud někdo projevil o podvodně nabízené zboží zájem, nechávali si peníze obviněný muž a žena posílat na své účty, které měnili. Částky se pohybovaly v několika tisících korun. Někdy nakupující nesouhlasil se zasláním celé požadované finanční částky a v těchto případech po dohodě odeslal na účet podvodníků sjednanou zálohu, což bylo několik stovek korun. V obou případech ale zájemci po zaplacení vybranou věc neobdrželi, obviněný muž se ženou si peníze nechali a přestali s podvedenými komunikovat. Peníze dvojice použila pro svoji potřebu, celkově takto oba získali od 191 lidí bezmála dvě stě tisíc korun. Mezi podvedenými jsou necelé dvě desítky lidí z Vysočiny,“ popsala případ, který kriminalisté v současné době dále vyšetřují, policejní tisková mluvčí Jana Kroutilová.

Muž je opakovaně soudně trestaný recidivista, který si v současné době ve věznici odpykává trest odnětí svobody za násilnou trestnou činnost, také žena už byla v minulosti soudně trestána za majetkovou trestnou činnost.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Prahy a dvaadvacetileté ženy z Trutnovska. „Muž i žena jsou obviněni ze spáchání přečinu podvodu, kdy činem byla způsobena větší škoda,“ dodal Jiří Vojtíšek, komisař oddělení obecné kriminality. 

„Vzhledem k tomu, že činem byla způsobena větší škoda, hrozí za spáchaný přečin přísnější postih. Obviněnému muži a ženě může být uložen trest odnětí svobody až na pět let,“  uzavřel Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...