FC Vysočina doma proti Slavii v MOL cupu

0

fc vysočina jihlava, jihlavsko, fotbal, první liga


Ve středu 25. října mohou fotbalisté FC Vysočina Jihlava znovu zvednout hlavy, čeká je velká výzva – domácí duel čtvrtého kola MOL cupu proti hvězdami nabitému kádru úřadujícího české mistra – Slavii Praha. Pohárová bitva vypukne v 18.00 na jihlavském stadionu.

Tým FC Vysočina Jihlava mezi nejlepších šestnáct celků MOL cupu pronikl díky postupům přes třetiligový Vyškov a druholigový Sokolov. Nedávný los čtvrtého kola Jihlavě přisoudil atraktivního soupeře, který se na Vysočině v národním poháru představil už dvakrát. Před čtrnácti lety druholigová Vysočina zaskočila sešívané skvělým výkonem a zaslouženou výhrou 1:0 (1:0). Gól Davida Kotryse předznamenal senzační a historické tažení FC Vysočina až do semifinále poháru, v němž Jihlava padla na půdě mistrovské Ostravy. K odvetě došlo už za pouhý rok. Znovu na sebe narazily obdobné sestavy, ovšem tentokrát už Slavie překvapení nedopustila a zvítězila brankami Bejbla a Vlčka 0:2 (0:1).

Pamětníkem obou zápasů by měl být Michal Kadlec, dlouholetý jihlavský stoper a současný asistent trenéra prvního týmu. Jenže ani do jednoho duelu nezasáhl: „Musím se přiznat, že už nevím, proč jsem tehdy v sestavách scházel. S největší pravděpodobností šlo o zranění. Spíše si vybavuji naše vzájemné zápasy v nejvyšší soutěži.“

Jaké utkání ve středu očekáváte? S jakým cílem do něj půjdete? „Určitě bychom chtěli napravit nepříznivý dojem, který jsme na hřišti zanechali po pátečním utkání proti Bohemians. Víme, že nás čeká velmi silný soupeř, který disponuje širokým kádrem. V tuto chvíli jen velmi těžko můžeme odhadovat, v jaké sestavě se Slavie v Jihlavě představí. Bez ohledu na to hodláme o postup zabojovat, Věříme, že podáme zlepšený výkon zejména v defenzívě, zvýšíme si herní sebevědomí a zároveň se dobře připravíme na ligový zápas v Mladé Boleslavi,“ sdělil Kadlec.

Nakolik hodláte sestavu proměnit? Budete se snažit dát herní příležitost dalším hráčů kádru nebo zápasu využijete k tomu, abyste se nalezli vhodnou základní sestavu pro ligový duel v Mladé Boleslavi? „Zásadní pro nás bude, abychom některé hráče viděli v plném zápasovém zatížení. Může to pro nás být dobré vodítko k tomu, zda jim dát důvěru pro utkání v Mladé Boleslavi. S jistotou víme, že nadále postrádáme zraněné Nerada, Štěpánka a nově i Mišůna,“ uzavřel svůj komentář asistent trenéra Ivana Kopeckého.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA