Folklór na Vysočině

0

přibyslav, havlíčkobrodsko


Přibyslav opět po roce hostila dětské a mládežnické folklorní soubory napříč celou republikou. V sobotu 18. listopadu se tu konala soutěž Pionýrský sedmikvítek v kategorii tanec, přesněji lidové tance a zpěvy. Zázemí pro soubory město vytvořilo jako vždy na jedničku. Není divu, že se sem soubory od Hané až po Aš téměř pravidelně rády vracejí, a tak porovnávají výsledky své roční práce.

Sešli se tu opět soubory: z Brna Líšně, z Hlinska, z Rouchovan,  z Hané, z Okříšek, z Bílovic, z Kamýku a samozřejmě, že nechyběla ani dětská Kalamajka z Halíčkova Brodu. Jako host se soutěže zúčastnil i Maďarský soubor Mladá srdce.  Soutěžilo se v šesti kategoriích a nejvíce obsazena byla II. kategorie 8–13letých tanečníků, kde měl zastoupení každý ze zúčastněných souborů.

Kalamajka soutěžila ve II. kategorii s pásmem Jarmark, starší děvčata do 18 let s pásmem Kalamajka skončila na bedně a letos poprvé obsadila i kategorii folklor trochu jinak, velmi zdařilým, humorně pojatým pásmem Dřeváčky. Jak malým, tak velkým se vystoupení podařila a tak nám všem, co jsme je doprovázeli a fandili jim udělali velkou radost. Aplaus, kterým obecenstvo odměnilo jejich vystoupení, byl pro ně jistě náležitou odměnou.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Novinář, učitel, dobrovolník, který se zajímá o vše kolem sebe.
 

Nejčtenější
Nejhodnocenější