Fotbalová Vysočina v neděli půjde za výhrou proti Baníku

0

fc vysočina jihlava, první liga, fotbal


Fotbalová Vysočina má v neděli 24. září od 17.00 na co navazovat a také co napravovat. Bude chtít zopakovat výkon proti Dukle Praha a odčinit utkání z Jablonce. A hlavně – na hřišti udělá vše pro zisk tolik potřebných tří bodů.

Ostrava se do Jihlavy vrací po sedmnácti měsících, které pro ni byly ve znamení sestupu do druhé ligy, boje o rychlý návrat a slušného vstupu do nejvyšší soutěže. Byl to právě duel na Vysočině, který se odehrál v květnu 2017, jenž definitivně rozhodl o trpkém pádu Baníku. Ostatně, ostravskému celku se v Jihlavě od návratu FC Vysočina mezi českou elitu příliš nedaří. Ze čtyř zápasů zde získali pouze bod a to před necelými čtyřmi lety.

Tým kouče Romana Kučery oslavil návrh do ligy nejlepším možným způsobem – výhrou v úvodním kole v Brně. V dalších šesti zápasech však Baník vydoloval pouze tři body za domácí remízy se Slavií, Teplicemi a Jabloncem. Přitom dvakrát dokázal odvrátit dvoubrankové vedení soupeře. To nezůstalo bez povšimnutí ani ze strany realizačního týmu FCV. „Ostrava dokazuje, že ji nepříznivý průběh zápasu nijak nepoloží. Má bojovný tým, který se opírá o zkušené borce, jakými jsou gólman Vašek, bek Pazdera, klíčový středopolař Hrubý nebo útočníci Poznar a Baroš. Baník disponuje urostlými hráči a je velmi silný při standardních situacích,“ upozornil asistent trenéra Michal Kadlec.

V Jihlavě si všichni uvědomují, že je v neděli čeká velmi těžký a důležitý zápas: „Chceme navázat na zodpovědný projev v pohárovém měření proti Sokolovu a zejména na kvalitní domácí výkon proti Dukle, kdy měla naše hra v první půli vysoké parametry. Při pohledu do tabulky je jasné, že potřebujeme zvítězit,“ nemusel zdůrazňovat asistent kouče Kopeckého.

Jaké ztráty před utkáním počítá kádr FC Vysočina? „Až na zraněné Nerada a Štěpánka bychom měli být kompletní. Naplno trénuje i Rabušic. Tlustého trest za vyloučení v Jablonci vypršel v rámci středečního duelu MOL Cupu,“ uzavřel Kadlec.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA