Havlíčkobrodská galerie je do léta uzavřená, prochází rekonstrukcí

0

galerie výtvarného umění havlíčkův brod, havlíčkobrodsko, havlíčkův brod


Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě je v současnosti kvůli rekonstrukci uzavřená, důvodem je mimo jiné havarijní stav rozvodů elektrické energie v suterénu a první patře objektu.

„Pro návštěvníky, kteří přijdou po rekontrukci na prohlídku výstavních prostor, budou změny minimální. Měníme rozvody elektrické energie, rozvody dalších sítí, to vše bude skryté. Drobnými proměnami projde edukační místnost a toalety, kde nebyla dosud teplá voda. Ve výstavních prostorách druhého nadzemního podlaží bude instalována klimatizace, která bude sloužit k ochlazování prostor v letních měsících,“ vysvětluje ředitelka galerie Hana Nováková.

K úpravám dochází podle Hany Novákové také proto, aby po akreditaci galerií a muzeí dosáhla havlíčkobrodská galerie na nejrůznější dotace. Rekonstrukce se připravovala tři roky, zcela ji financuje majitel galerie, kterým je Kraj Vysočina. Ten za úpravy zaplatí šest milionů korun. Galerie by se měla znovu otevřít v červenci letošního roku výstavou z tvorby Eduarda Ovčáčka nazvanou Od A až do Z a bude průřezem jeho celoživotní tvorby.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH