Havlíčkobrodské volejbalistky na světové univerziádě

0

Odchovankyně havlíčkobrodského volejbalu, Veronika Šnellyová a Veronika Pešková, reprezentovaly Českou republiku na nedávno skončené Letní světové Univerziádě, kterou hostil čínský Taipei, dříve Tchaj-wan. Univerziáda s účastí osmi tisíc sportovců a čtyř tisíc členů doprovodu dokonce počtem převýšila i letní olympijské hry v Riu.

Český tým po výhře nad Kolumbií a porážkách od Taipei a Francie bojoval ve skupině o 9.-16. místo. V ní nejdříve porazil Kanadu, ale pak v asi svém nejlepším zápase ztratil vedení 2:0 s USA a podlehl nakonec 2:3. Zápas o konečné 11.-12. místo byl naopak asi nejhorším v podání Češek a prohra 0:3 znamenala konečné 12.místo. Kromě volejbalu si hráčky užily i prohlídku města s řadou památek a atrakcí, navštívily i řadu dalších univerziádních sportovišť.

Veronika Šnellyová několik posledních sezón hájí v ženské Extralize barvy KP Brno a Fénixu Brno, Veronika Pešková je hráčkou pražského Olympu. Naposledy spolu hrály za havlíčkobrodské žákyně a dlouhých letech se nyní opět sešly ve společném týmu.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...