Jaderná elektrárna Dukovany se otevřela středoškolákům

0

jaderná elektrárna dukovany


Dvacet devět středoškolských studentek a studentů, vybraných ze všech zájemců, dnes zahájili odbornou vzdělávací stáž, v rámci které budou moci navštívit střežené prostory elektrárny a načerpat nové informace a poznatky z provozu první jaderné elektrárny na českém území.

Ve středu 19. dubna na Jaderné elektrárně Dukovany začal první běh devátého ročníku jaderných maturit určených pro nejlepší studentky a studenty středních průmyslových škol z celé České republiky.  Jaderná maturita mezi studenty získala prestižní postavení a hlásí se na ni mladí technici až z Ostravy nebo Kladna. Do pátku 21. dubna bude pět studentek, 24 studentů a čtyři pedagogové denně vstupovat za brány Jaderné elektrárny Dukovany a navštěvovat veřejnosti běžně nepřístupné části elektrárny. V rámci odborné stáže je pro ně připraven aktivní program plný přednášek, exkurzí a zajímavých setkání. Stejně jako při maturitní zkoušce i zde si na závěr studenti ověří své znalosti v závěrečném testu.

Pro Jadernou elektrárnu Dukovany jsou obdobné aktivity příležitostí představit studentům jadernou energetiku jako zajímavou oblast plnou moderních technologií. Protože právě možnost nahlédnout „pod pokličku“ provozu jaderné elektrárny může pak ovlivnit rozhodování při volbě vysoké školy a následného povolání. Druhý  běh letošní jaderné maturity se v Jaderné elektrárně Dukovany uskuteční v závěru. května a přivítá zde další tři desítky vybraných zájemců z řad středoškoláků.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...