Jezdecké závody v Žirovnici otestovaly novou tribunu

0

žirovnice, jezdectví, pelhřimovsko


Jezdeckému klubu Dvůr Dvořák Žirovnice dosloužila 40 let stará tribuna pro rozhodčí, technické zázemí a čestné hosty jezdeckých závodů. S finanční podporou Nadace ČEZ ale dokázal vystavět novou, kterou představil během jubilejních 50. jezdeckých závodů.

Jezdecký oddíl klubu Dvůr Dvořák Žirovnice se věnuje jezdeckému sportu, chovu koní a výchově dětí a mládeže se zájmem o tento sport při Základní škole v Žirovnici. Ve svém areálu pořádá jezdecké závody. Technický stav dosavadní 40 let staré tribuny pro rozhodčí i hosty už ale neodpovídal současným bezpečnostním parametrům.

Klub se proto v době plánování výstavby nové tribuny obrátil i na Nadaci ČEZ s žádostí o finanční příspěvek v rámci grantového programu Podpora regionů a od nadace získal částku 250 tisíc korun.

Slavnostní otevření nové tribuny proběhlo u příležitosti 50. jubilejních jezdeckých závodů včetně finále skokového poháru Vysočiny, které se uskutečnily v sobotu 9. září.

„Moderní a technicky vyhovující tribuna klubu zároveň zajistí vyšší prestiž jezdeckých závodů v Žirovnici a rovněž prestiž města Žirovnice jako jednoho z hlavních sponzorů," poznamenal Radek Vopravil, předseda a vnuk zakladatele klubu.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH