ZPRÁVY Jihlavsko

Jihlavský magistrát: Zakladatelé černých skládek zvyšují poplatek všem

Zatímco část obyvatel Jihlavy se chová stále odpovědněji k životnímu prostředí a celková míra třídění odpadů v Jihlavě stoupá, na druhém „konci“ řeší radnice rostoucí problém. Přibývá objemných odpadů složených v kontejnerových stáních a na travnatých plochách.

0

Včera

V Lukách chystají pumptrackovou dráhu

Do konce prázdnin vyroste v Lukách nad JIhlavou takzvaná pumpovací dráha. Využití tam najdou skateboardisté, cyklisté nebo lidé na kolečkových bruslích či koloběžce.

0

Včera

Oprava kaple na hřbitově v Jihlavě

Jihlavská radnice nechá opravit kapli Nanebevstoupení Páně v areálu ústředního hřbitova. Rekonstrukce bude spočívat v celkové opravě fasády, očištění a ošetření kamenných prvků proti povětrnostním vlivům, opravě soklu, menších opravách střechy, přeložení hromosvodu a výměně elektroskříně.

0

Před 2 dny

Polnou pohltí plameny

Přehlídku profesionálů v oblasti ohňových show a performance s ohněm, hudba, tanec, pyrotechnické efekty a ohňostroj si budete moci užít na letní scéně Areálu hradu a zámku v Polné od pátku 23. do neděle 25. června. Jde o ojedinělý český letní ohňový festival, který vyvrcholí sobotním galavečerem.

0

Před 3 dny

Všechna miminka v jihlavské nemocnici užívají prvních dnů života v nových postýlkách

Miminka mají v jihlavské porodnici větší komfort. Přibylo sedmnáct nových postýlek, které obývají ti nejmenší pacienti v prvních hodinách života. Pořízení postýlek bylo možné díky sponzorovi. Nové postýlky tak mají všechna miminka.

0

Před 3 dny

Rekonstrukce interního pavilonu jihlavské nemocnice je v polovině

Rozsáhlá rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava dospěla do své poloviny. Dodavatelské sdružení společností PSJ a Podzimek a synové v průběhu června předalo do užívání 5. nadzemní podlaží, kde své zázemí nalezne onkologické oddělení.

0

Před 3 dny

V Jihlavě vznikla první ScioŠkola na Vysočině

Obyvatelé Vysočiny, především z Jihlavy a okolí, kteří chtějí svým dětem dopřát vzdělávání postavené na základě poznatků moderní pedagogiky a dalších věd, mohou své děti přihlásit do ScioŠkoly, která bude od září fungovat v Jihlavě.

0

Před 4 dny

O historii a současnosti sklářství na Vysočině

Muzeum Vysočiny Jihlava pořádá pro zájemce o historii a současnost sklářství na Vysočině na přednášku a obrazovou prezentaci pracovníků Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod Jiřího Jedličky a Aleše Knápka a badatele Václava Šilhánka, která se uskuteční 20. června od 17.00 v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava.

0

Před 6 dny

Od pondělí „pojedou“ semafory na objezdu u průmyslové zóny v Jihlavě

V pátek 16. června odpoledne proběhla úspěšná zkouška nových semaforů na kruhovém objezdu v Pávovské ulici. Stabilně umístěné světelné signalizační zařízení nahradí provizorní semafory, které se osvědčily v řízení nárazově přetížené křižovatky.

0

Před týdnem

Hvězdicově po deváté na Čeřínek

Klub českých turistů (KČT) Čeřínek Jihlava pořádá sobotu 17. června devátý Hvězdicový výstup na Čeřínek, start je libovolný, cíl mezi 9.00 a 16.00 u chaty KČT na Čeřínku.

0

Před týdnem

V Jihlavě uctí památku obětí politických procesů

Jihlava si pátek 16. června připomene památku tří nevinných popravených spoluobčanů - Karla Veselého, Františka Roda a Jana Tučka. Ti byli ve vykonstruovaných komunistických soudních procesech odsouzeni a 17. června 1950 popraveni za činy, které nespáchali.

0

Před týdnem

V Jihlavě uctí památku obětí politických procesů

Jihlava si pátek 16. června připomene památku tří nevinných popravených spoluobčanů - Karla Veselého, Františka Roda a Jana Tučka. Ti byli ve vykonstruovaných komunistických soudních procesech odsouzeni a 17. června 1950 popraveni za činy, které nespáchali.

0

Před týdnem

Festival Polin začíná v pátek v Polné

Od pátku 16. do neděle 18. června se uskuteční v Polné festival k výročí 300 let rabínského domu. S programem festivalu Polin se mohou setkat návštěvníci města na Karlově náměstí, v synagoze a v rabínském domě.

0

Před týdnem

Jihlava vyhrála celostátní soutěž obcí O křišťálovou popelnici 2016

Jihlava se stala vítěze celostátní soutěže obcí v třídění odpadů O křišťálovou popelnici 2016, výsledky zveřejnili pořadatelé soutěže na slavnostním večeru v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce 2017. Ceny předali zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která je vyhlašovatelem soutěže.

0

Před týdnem