ZPRÁVY Jihlavsko

Koláč pro hospic bude letos i v Cityparku a v jihlavské nemocnici

Koláč pro hospic je osvětovou a sbírkovou akcí. Ta se koná vždy na podzim v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče. Lidé zakoupením koláče podpoří domácí hospicovou péči Bárka při Oblastní charitě Jihlava.

0

Před 2 dny

Propojka Telečské a U Hřbitova v Jihlavě nebude. Vadí hygienikům

Mnoho si slibovala jihlavská radnice od propojení ulic U Hřbitova a Telečské. Jednoduchá, třicet metrů dlouhá propojka by nahradila provizorní silniční panely, které v současnosti slouží pouze pro chodce. Propojení z konce obydlené části Telečské ulice by pomohlo svést část dopravy na kapacitnější ulici U Hřbitova, resp. Seifertovu a následně Wolkerovu ulici.

0

Před 4 dny

Putování za zlatým rounem na Chaloupky

V neděli 24. září se v deset hodin dopoledne opět otevřou brány Ovčího dne na Chaloupkách u Kněžic. Návštěvníci tohoto tradičního podniku se mohou těšit nejen na bravurní stříhání ovcí a pasení s pomocí ovčáckých psů, ale jako vždy i na hry a malá dobrodružství. Průvodcem letošního Ovčího dne budou bohové řecké mytologie, kteří si udělají krátký výlet na Vysočinu.

0

Před 4 dny

Za úkoly a vzděláním do jihlavské zoo

Děti z Mateřské školky Zachotín si při návštěvě Zoo Jihlava v pátek 15. září dopoledne nejen prohlédly zvířata, ale plnili také úkoly. Akce se konala v rámci první aktivity absolventské práce Zdeňky Koumarové, studentky dálkové formy studia Soukromé vyšší odborné školy sociální, o. p. s., Jihlava. Zúčastnilo se jí 14 dětí, učitelka a ředitelka z MŠ Zachotín.

0

Před 5 dny

Víkend otců v Jihlavě nabídne zábavu pro celou rodinu

Nedělní souboj týmů FC Vysočina Jihlava a Baník Ostrava nabídne řadu lákadel pro celou rodinu. Duel totiž bude součástí tradičního projektu první ligy nazvaného Víkend otců.

0

Před 5 dny

Ručně pletené chobotničky pomáhají v jihlavské nemocnic

Barevné hlavičky s chapadly, které mají oči veselé obličeje. To jsou chobotničky, které pomáhají předčasně narozeným dětem na novorozenecké JIP jihlavské nemocnice. Malé háčkované chobotničky dávají miminkům potřebný pocit bezpečí. Nedonošená miminka jsou v inkubátorech klidnější, a tak si nevytahují z tělíčka hadičky, které jim dávají kyslík a živiny.

0

Před 5 dny

Čtvrté Veganské hody v Jihlavě

V parku Gustava Mahlera v Jihlavě se v pátek 22. září od 15.00 uskuteční tradiční Veganské hody. Organizátoři a organizátorky akce zvou širokou veřejnost nejen na ochutnávku bezmasého jídla, ale i na otevřený prostor městského parku pro sdílení receptů, výměnu zkušeností a zapojení se do nekomerční aktivity obohacující komunitní život? ?v ??krajském ??městě.

0

Před 6 dny

Umění do ulic Jihlavy

Chystejte si drobáky, v úterý 26. září Jihlava ožije festivalem pouličního umění BusKing 2017. Výkony hudebníků, divadelníků a kejklířů bude možné sledovat od 12.00 do 19.00.

0

Před 6 dny

Jihlava i Nadační fond IMPULS pomáhají pacientům s roztroušenou sklerózou

Pacienti s roztroušenou sklerózou (RS) ze sdružení ROSKA Jihlava na happeningu v Hradební ulici v Jihlavě poděkovali v úterý 19. září svým podporovatelům z řad místních zastupitelů, zdravotníků, podnikatelů a sympatizantů.

0

Před 6 dny

O Sýrii ve čtvrtek v Jihlavě

Ve čtvrtek 21. září v 18.00 se v Malovaném sále Muzea Vysočiny v Jihlavě uskuteční beseda na situací a vývojem Sýrie. Vstupné dobrovolné.

0

Před 6 dny

Den Charity v centru Jihlavy

Den Charity - tanec, kreativní tvoření, měření tlaku zdarma a jazzový koncert, tak oslaví jihlavská Charita své 25. narozeniny. Oblastní charita Jihlava letos slaví už 25. narozeniny. Svou činnost představí na Masarykově náměstí v Jihlavě při tradičním Dni Charity. Podzimní akce pro širokou veřejnost se uskuteční v pondělí 25. září.

0

Před 6 dny

Jihlavští házenkáři přehráli b tým Draken Brno

Jihomoravský oblastní přebor v národní házené pokračoval v neděli 17. září dalším kolem, v němž házenkáři SK Autonot Jihlava přivítali v domácím prostředí celek Draken Brno B.

0

Před týdnem

Do Třeště se zase po roce sjedou příznivci grilování

Revoluční ulice v Třešti bude v sobotu 23. září patřit grilovačům, opékačům a všem, kteří se budou chtít setkat s přáteli u svých grilů, předvést svoje originální recepty a třeba i získat příjemnou cenu. V 10.00 startuje další ročník Jednorožného rožnění.

0

Před týdnem

Studenti budou Telči debatovat o historických jádrech měst

Obnova venkovských prostor v těsné blízkosti historického jádra města Telče, které je zapsané na seznamu UNESCO, bude hlavním tématem mezioborové a mezinárodní letní školy SCOLA TELCZ 2017. Proběhne od 18. do 23. září v Telči a je určena pro vybrané studenty vysokých škol z České republiky i ze zahraničí.

0

Před týdnem
Atos