ZPRÁVY Jihlavsko

Nejstarší občance Jihlavy je 103, blahopřáli ji zástupci radnice

Helena Kyralová z Jihlavy se 20. listopadu dožila 103 let. K významnému jubileu přišel za radnici popřát i primátor Rudolf Chloupek a radní Jana Nováková Hotařová, kteří oslavenkyni předali květiny, dárkový koš a pamětní listinu.

0

Dnes

Děti v jihlavské nemocnici čeká vlídnější prostředí

Vydařený benefiční koncert skupiny Wohnout byl tou správnou tečkou za projektem Rekonstrukce pokoje dětského oddělení Nemocnice Jihlava, na který uživatelé EPPky sbírali body pohybem, aby je pak na finanční příspěvek 50 tisíc korun převedla Nadace ČEZ.

0

Dnes

Mladí jihlavští tanečníci úspěšní na soutěži v Praze Letňanech

V sobotu 18. listopadu se v pražských Letňanech konala mezinárodní soutěž v akrobatickém rokenrolu. Soutěže se zúčastnily páry a formace z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Irska. Jihlavský rokenrolový klub vyslal do bojů pět tanečních párů, tři dívčí formace a jednu párovou formaci.

0

Včera

Na Den zdraví opět se v jihlavské nemocnici změří na cholesterol

Jihlavská nemocnice proto připravila letos již druhý Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se také správně mýt ruce. Ženy mohou bez objednání na mamograf. Preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků.

0

Včera

Zvonkohraní v Jihlavě

Zvonkohraní pořádá ve čtvrtek 23. listopadu devátý ročník ZŠ TG Masaryka v Jihlavě. Kromě samotné účasti na Zvonkohraní se veřejnost může zapojit tím, že přinese korálky všeho druhu i velikosti, krajky a zbytky krajek, zbytky vlny apod., které se budou vybírat v době konání akce dole na bráně.

0

Včera

Zahrádky v Jihlavě příští rok po 22. hodině už jen na výjimku

Jihlava připravuje úpravu tržního řádu, která ošetřuje provozní dobu restauračních zahrádek. Od příští sezóny bude možné po 22. hodině provozovat pouze ty zahrádky, které budou uvedené v příloze tržního řádu. O zařazení na seznam musí provozovatelé požádat do konce tohoto roku.

0

Včera

Historická přednáška v jihlavském muzeu

V úterý 21. listopadu se v muzejním Malovaném sále v Jihlavě uskuteční další přednáška z cyklu Science Café. Zájemci se mohou těšit na přednášku Jany Bisové nazvanou Komoří z Wormsu, říšští svobodní páni z Dalbergu v německých a českých zemích. Začíná v 18.00.

0

Před 2 dny

Mladí umělci přemalovali v Jihlavě trafostanici

Zdi trafostanice v ulici Romana Havelky v Jihlavě zdobí dílo mladých umělců. Objekt nabídl městu k uměleckému využití majitel, společnost E.ON. Radnice ke spolupráci přizvala Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava - Helenín.

0

Před 5 dny

Začátkem listopadu vyšel v Jihlavě první muzejní kalendář

Před léty se objevovaly kalendáře se starými fotografiemi od různých vydavatelů, někteří z nich měli k dispozici podklady z muzea. Letos Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s panem Filipem Kochanem vydalo svůj historicky první kalendář.

0

Před 5 dny

Někdejší sídlo Správy městských lesů přeměnila jihlavská radnice na denní stacionář

Denní stacionář Integrovaného centra sociálních služeb je dočasně nastěhovaný do někdejšího sídla Správy městských lesů na adrese Pod Rozhlednou 8. Centrum potřebuje náhradní prostory po dobu rekonstrukce svého sídla v Žižkově ulici 106 v Jihlavě.

0

Před 6 dny

Policisté žádají svědky krádeže o pomoc

Jihlavští policisté se obracejí na obyvatele Jihlavy s žádostí o spolupráci při prověřování případu, ke kterému došlo v říjnu v jihlavském obchodním domě. Při placení u pokladny ztratila žena svoji peněženku, další zákaznice obchodu si ji vzala a místo toho, aby ji majitelce vrátila, peněženku si nechala. Podezřelou ženu zachytily kamery a policisté žádají veřejnost, aby pomohla při jejím vypátrání.

0

Před týdnem

Výrobce pervitinu z Jihlavy v rukou policistů

Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který patřil na Jihlavsku mezi největší výrobce pervitinu. Muže zadrželi v v Jihlavě ještě se ženou, která vyrobenou drogu distribuovala. Při prohlídce rodinného domu a vozu, zajistili předměty určené k výrobě drog, kompletní varnu pervitinu, a přibližně 200 gramů efedrinu.

0

Před týdnem

Nejlepší mladí ekologové Vysočiny jsou jasní

Páteční poledne ukončilo třetí den třiadvacátého ročníku ekologické olympiády. Letošní soutěžení a tvoření na téma Dřeviny rostoucí mimo les je za námi a máme tu výsledky. Tento rok se ukázal jako velice náročný, takže bodové součty byly nižší, než předchozí léta.

0

Před týdnem

Sametový průvod Rádia Jihlava připomene 17. listopad

Po sedmé se vydá v pátek 17. listopadu Jihlavou lampionový průvod s Rádiem Jihlava, jeho účastníci tak oslaví výročí sametové revoluce a připomenou si výročí vítězného boje za svobodu a demokracii. Lampionový průvod vyrazí z Masarykova náměstí v pátek 17. listopadu v 17.30.

0

Před týdnem
Atos