Jihlavští tanečníci na Letenském poháru

0

akrobatický rokenrol, taneční klub elvis


Tanečníkům rokenrolového klubu Elvis Jihlava začala v sobotu 7. října podzimní část letošní soutěžní sezony. Celkem šest tanečních párů se vypravilo do Prahy na mezinárodní soutěž s názvem Letenský pohár, které se zúčastnily zástupci devíti evropských zemí.

V žákovské kategorii se Filip Šandera s Gabrielou Kloudovou protancovali do semifinále, ve kterém obsadili konečné 12. místo. Jejich starší oddíloví kolegové Daniel Menšík a Nela Šedová se podle očekávání dostali až do večerního finále. Vytančili si páté místo, které zároveň bylo nejlepším českým umístěním v této kategorii do čtrnácti let.

Největší zastoupení měla Jihlava v kategorii Junior, kde o co nejlepší umístění bojovali tři páry z Elvisu. Marek Špejtek s Eliškou Musilovou chybovali bohužel už v prvním kole a obsadili 11. místo. Tomáš Menšík a Adéla Kantorová chybovali v kole opravném a museli se spokojit s 9. místem. Do finále se tak probojovali pouze Dušan Valenta a Kateřina Žahourková, kteří v nabitém startovním poli brali 6. místo.

O nejlepší jihlavský úspěch se postarali nejstarší čeští tanečníci Vilibald Prokop ml. a Lucie Mašková, kteří obsadili 2. místo hned za aktuálními mistry Evropy Ivanem Yudinem a Olgou Sbitnevou. 

„Tanečníky nyní čeká maraton českých i zahraničních soutěží, kdy navštívíme například Německo, Belgii či Francii. Všichni trenéři samozřejmě doufáme v co nejlepší výsledky, abychom navázali na jarní výsledky, díky kterým se náš klub stal nejlepším v České republice,“ uvedla trenérka Zuzana Javůrková.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...