Junioři havlíčkobrodských Hrochů vyhráli extraligu

0

softbal, extraliga, havlíčkův brod, hroši havlíčkův brod


Poté, co havlíčkobrodští softbalisté triumfovali v červnu na Mistrovství ČR do 19 let, vybojovali o víkendu v domácím prostředí Hippos arény ještě cennější titul, když zvítězili v letošním ročníku juniorské extraligy hráčů do 22 let a dokázali obhájit prvenství z loňského roku. Hroši vstupovali do play-off jako vítěz základní části a cesta k titulu vedla přes dva severočeské celky Chomutov a Most.

Hroši Havlíčkův Brod – Chomutov 1:0

Semifinále přineslo podle očekávání mimořádně těžký zápas. „Šest směn drželi oba reprezentační nadhazovači, náš Michal Holobrádek a chomutovský Marek Malý, čisté konto, byť jsme dokázali obsazovat mety téměř v každé směně. Žádný z brodských hráčů ale nedokázal běžce stáhnout pro potřebné body. Rozhodnutí přišlo až v úplně posledním útoku domácího týmu. V dohrávce zápasu se Hrochům konečně sešly dva odpaly za sebou a zásluhou Marka Rosenkranze a Jiřího Šedy jsme dosáhli na jediný a rozhodující bod zápasu,“ popsal úvodní finálový duel trenér Dušan Šnelly.

Hroši Havlíčkův Brod – Most 6:2

Hroši do finále vstoupili nekoncentrovaně a několik chyb poslalo soupeře do dvoubodového vedení. „Naštěstí hned v dohrávce první směny po dlouhém odpalu Jiřího Šedy hráči vyrovnali na 2:2. Více bodů už Michal Holobrádek Mostu neumožnil a my jsme naopak přidali ve druhé i třetí směně vždy po dvou bodech. Vedení 6:2 si už hráči pohlídali až do konce zápasu a po zásluze vybojovali mistrovský titul,“ dodal Dušan Šnelly.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...