Koláč pro hospic bude letos i v Cityparku a v jihlavské nemocnici

0

oblastní charita jihlava, koláč pro hospic, jihlavsko


Koláč pro hospic je osvětovou a sbírkovou akcí. Ta se koná vždy na podzim v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče. Lidé zakoupením koláče podpoří domácí hospicovou péči Bárka při Oblastní charitě Jihlava.

Stánek s koláči bude stát ve středu 4. října na Masarykově náměstí v Jihlavě od 8.00 do 17.00. Dobrovolníci z označenými košíky budou nově nabízet koláče v Cityparku Jihlava, v Nemocnici Jihlava, p. o., a v ulicích Jihlavy.

„Akce se stala už oblíbenou tradicí. Někteří návštěvníci stánku jsou našimi pravidelnými zákazníky. Přijdou si nejen pochutnat na výborných koláčích, ale i podpořit naši službu,“ řekla Jana Sochorová, vedoucí Bárky.

„Výtěžek ze sbírky použijeme na ošetřovatelský materiál, který naše zdravotní sestry používají při každodenní péči o nevyléčitelně nemocné. Částka podpoří také celkový provoz služby,“ objasňuje záměr Jana Sochorová.

Záměrem sbírkové a osvětové akce Koláč pro hospic je kromě finanční podpory také informování veřejnosti o existenci charitní domácí hospicové péče v Jihlavě, která se stará o nevyléčitelně nemocné v jejich domácím prostředí. Službu tvoří tým profesionálních pracovníků.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA