Krajské kolo soutěže pIšQworky ve Žďáře nad Sázavou

0

žďár nad sázavou, žďársko, piškvorky


V pátek 1. prosince pořádalo gymnázium ve Žďáře nad Sázavou krajské kolo jubilejního desátého ročníku soutěže pIšQworky. Své síly a schopnosti změřilo šestnáct týmů z jedenácti škol. Nejúspěšnější byli Jezdci Apokalypsy z Gymnázia Pacov, kteří tak budou reprezentovat Kraj Vysočina na Grandfinále, které se koná 8. prosince v Brně.

Šesnáct týmů se rozlosovalo do čtyř skupin po čtyřech účastnících. Skupina A nabídla asi největší drama, neboť se tři týmy srovnaly na čtyřech bodech a rozhodnout tak muselo skóre z odehraných duelů. Nejvíce bodů – 38 – měli kluci z týmu Nechť f je funkce, konec citace z Gymnázia Žďár nad Sázavou, o dva body méně měli Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch z Gymnázia Jihlava, kteří nejenže prokázali dobrý orientační smysl, když uprchli z velšského ostrova Anglesey až do budovy žďarského gymnázia, ale také svým úspěchem zavdali příčinu dohadům, že svou duševní nedostatečnost pouze předstírají. Pomyslného Černého Petra si vytáhl tým Melting Point z Gymnázia a obchodní Akademie Pelhřimov, a s turnajem se tak rozloučil.

Skupina B měla o poznání jasnější průběh, do vyřazovací části se tryskem přihnali Jezdci Apokalypsy z Gymnázium Pacov a Seksta z Gymnázia Havlíčkův Brod. O moc složitější to nebylo ani v C skupině, pro postup si dokráčeli Im-Pro z Gymnáza Jihlava a neoblomní konspirační teoretikové Pí rovná se přesně 3 z Gymnázia Třebíč. Ač to ve skupině D vypadalo poměrně zamotaně, poslední kolo vše rozkrylo – do play-off postoupili CHUPACABRA SQUAD ze Střední průmyslové školy Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod s Tlapiškami ze SPŠ Třebíč. Po skupinové fázi se tak rozloučili týmy Melting Point, Bídáci ze SŠPTA Jihlava, Křižáci ze SPŠTA Jihlava, Prumka1 z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, Sekaři z Gymnázia Žďár nad Sázavou, TŘI TEČKY ze Střední průmyslové školy Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod, dál nepostoupil ani sladký a chutný Kinder mléčný řez z Hotelové školy Třebíč a o relevanci svého názvu musí jistě přemýšlet Kulatá krychle z Gymnázia Havlíčkův Brod.

Play-off bylo zahájeno dle předem připraveného schématu. Mezi poslední čtyřku se překvapivě nepodíval tým Nechť f je funkce, konec citace, který v prostorách vlastního gymnázia obhajoval vítězství v turnaji. Nebyl schopen zastavit rozjeté Jezdce Apokalypsy, jimž podlehl 9:11. Podobně jako ve skupině vypadnuvší Kulatá krychle budou moci o svém argumentu přemýšlet mladí hráči týmu Pí rovná se přesně 3, kteří nejednoho protivníka během samotné hry zaskočili svými módními doplňky. Cesta turnajem skončila také pro Tlapišky a Sekstu.

Poslední čtyři týmy se tak utkaly o postup do brněnského Grandfinále. O možnost podívat se na jižní Moravu byli připraveni Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch a Im-Pro. Oba týmy tak čekal lítý souboj o bronzové medaile a bylo zajímavé, že tento byl záležitostí týmů z jihlavského gymnázia. V derby nakonec utrhli vítězství Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, kteří uspěli v poměru 14:6. Finále mělo odpovědět na otázku, zda se podaří CHUPACABRA SQUAD srazit ze sedla Jezdce Apokalypsy. K nelibosti všech, kteří se bojí katastrofy, se tak nestalo. Jezdci Apokalypsy přejeli CHUPACABRA SQUAD taktéž 14:6 a uvidíme, zda se podaří předejít konci našich dnů v Grandfinále.

Pořadí

1. Jezdci Apokalypsy (Gymnázium Pacov), ve složení: Patrik Vondráš, Jan Smolek, Martin Hruška, Karel Vágner, Václav Fabík

2. CHUPACABRA SQUAD (Střední průmyslové školy Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod), ve složení: Štěpán Míka, Tomáš Bačkovský, Vojtěch Houlík, Jakub Honek, Andrej Čapek

3. Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (Gymnázium Jihlava), ve složení: Ondřej Med, Lukáš Weselý, Martin Zimen, Daniel-Patrik Oppelt, Tadeáš Havlík

Ve více než stovce oblastních turnajů v pIšQworkách poměřilo síly  1339 týmů z 648 škol. Z krajských kol, do kterých postoupily nejlepší týmy z oblastních turnajů, vzejde celkem 24 vítězných týmů z České republiky i ze Slovenska, které se utkají o titul středoškolského mistra v piškvorkách 8. prosince 2017 na Fakultě sociálních studií MU v Brně.

Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Student Cyber Games. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a všech krajů České republiky. Spolupořadatelem pIšQworek je už od roku 2012 Masarykova univerzita v Brně. Hlavním partnerem desátého ročníku pIšQworek je společnost Candy Plus.

Podrobnější informace o soutěži naleznete na webu soutěže www.pisqworky.cz, kde najdete kromě jiného také pravidla pIšQworek.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA