Lékař z Vysočiny získal diplom uznávaný v Evropě

0

nemocnice havlíčkův brod


Zástupce primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod Jaroslav Chládek úspěšně získal titul EDIC. Jedná se o získání Evropského diplomu v oboru intenzivní medicíny (EDIC - European Diploma in Intensive Care Medicine).

„Písemnou část testu jsem skládal v Bonnu, ústní pak letos v červnu v Praze,“ uvedl Jaroslav Chládek, který tak podrobil své znalosti a zkušenosti mezinárodnímu srovnání.

Evropský diplom pro intenzivní péči (EDIC) je dvoudílnou zkouškou stanovenou Evropskou společností pro intenzivní péči.  Jeho získání svědčí o vysoké kvalitě klinických dovedností a znalostí v oblasti intenzivní medicíny a péče o pacienty na jednotce intenzivní péče dle nejvyšších standardů a je v oboru prestižní záležitostí. „Hlavní motivací pro mě byla touha zjistit, zda jsem schopen uspět v této náročné zkoušce, která má být v budoucnu alternativou národních atestací v celé EU a Švýcarsku.  Pro mě i pro Nemocnici Havlíčkův Brod je složení této zkoušky jednoznačným důkazem o vysoké odborné kvalitě našeho Anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Chtěl bych též poděkovat primáři Pavlovi Longinovi za jeho podporu během mé přípravy ke zkoušce,“ dodal Jaroslav Chládek.

Zkoušení probíhá v anglickém jazyce, paralelně v osm schválených centrech v Evropě a v jednom na Blízkém východě dvakrát ročně. Praha se od podzimu 2013 etablovala jako jedno ze zkušebních center. Tým zkoušejících zahrnuje špičkové odborníky v oboru včetně dvou prezidentů národních intenzivistických společností (české a britské). Složení této zkoušky a získání diplomu je ukázkou nejvyšší kvality vzdělání a zkušeností v oboru intenzivní medicíny.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH