Logická olympiáda pokračuje na Vysočině krajským kolem

0

Vysočina


Krajským kolem bude v pátek 2. listopadu na Gymnáziu Havlíčkův Brod pokračovat pátý ročník Logické olympiády, kterou tradičně organizuje Mensa ČR.

Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Logická olympiáda si za svou historii získává stále větší oblibu. Letos bylo registrováno celkem 32 190 soutěžících z 1 660 škol z celé republiky,“ přibližuje akci Zuzana Šimůnková, koordinátorka krajského kola soutěže na Vysočině.
Soutěžící ve třech kategoriích absolvovali nejprve nominační kola, v nichž on-line vypracovávali nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Na Vysočině postoupilo do krajského kola 149 nejlepších z 2 052 zapojených žáků a studentů z celého kraje.
Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční v pondělí 26. listopadu v Míčovně Pražského hradu.
Konání krajského kola podpořil Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod a firmy Aquacomp Hard, s. r. o., a Zásilkové knihkupectví Beránek. Generálními partnery soutěže jsou v letošním roce poprvé Nadace The Kellner Family Foundation a osmileté gymnázium Open Gate. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.

Autor: Milan PilařSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
Vysíláme živě.cz