Mezinárodní den průvodců oslaví i Vysoká škola polytechnická Jihlava

0

všpj, jihlava, vysočina


Vysoká škola polytechnická Jihlava se v sobotu 18. února připojí k celostátní akci u příležitosti Mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu (21. února). Ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Jihlavě a Asociací průvodců ČR nabídne bezplatné komentované prohlídky historického centra Jihlavy.

Zájemci budou mít v sobotu 18. února možnost zúčastnit se bezplatných průvodcovaných prohlídek historického centra Jihlavy pod vedením pedagogů Katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Připraveny jsou dvě trasy: tradiční, přibližně hodinová trasa nabídne bezplatnou návštěvu Brány Matky Boží či městské opevnění. Tříhodinovou rozšířenou trasou, na níž se návštěvníci dozvědí zajímavosti o jihlavských kostelech, krytém dvoře Muzea Vysočiny a dalších pamětihodnostech Jihlavy, provede akad. mal. Vladimír Netolička. Obě trasy budou ukončeny v budově VŠPJ (bývalé budově soudu), kde je pro účastníky připravena výstava fotografií Konfrontace staré a nové Jihlavy, jejímž autorem je akad. mal. Martin Kos. Prohlídky budou začínat v 10.00, 12.00 a v 14.00 vždy před Turistickým informačním centrem (budova jihlavské radnice).
Prohlídku je možné zajistit také v cizích jazycích (anglicky, německy, rusky, francouzsky, španělsky a italsky), k tomu je potřeba předchozí rezervace v Cestovní kanceláři VŠJ na e-mailu cestovka@vspj.cz.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA