Michal Kadlec: Věříme, že jsme schopní ve Zlíně uspět

0

fc vysočina jihlava, fotbal, první liga


Před pěti měsíci zvítězili fotbalisté FC Vysočina ve Zlíně a učinili tak velmi důležitý krok k záchraně v nejvyšší soutěži. V sobotu 14. října se na zlínskou Letnou vrátí, aby od 17 hodin znovu bojovali o cenné body. Tentokrát proti nim však bude stát výrazně posílený účastník Evropské ligy, v jehož kádru od září figuruje i exjihlavský Petr Hronek.

Nedávnou důležitou výhru 0:3 ve Zlíně odstartovala velmi šťastná vlastní branka Hubáčka, na kterou ve druhé půli dvěma trefami navázal Davis Ikaunieks. Může být zkušenost z tohoto souboje povzbuzením či zkušeností do sobotního utkání desátého kola první ligy? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Michala Kadlece: „Každý ligový zápas je jiný, tudíž těžko můžeme z květnového utkání nějak vycházet. Víme, jakým herním stylem se Zlín prezentuje, a věříme, že když naplníme taktické záměry, tak jsme schopní naší hrou uspět a bodovat i tuto sobotu.“

Fastav do aktuálního ligového ročníku vstoupil s mnoha kvalitními posilami a nemalými ambicemi. I proto lze zatímních 11 získaných bodů a osmou příčku v tabulce hodnotit jako zklamání. Zlín zatím klopýtá na hřištích soupeřů, kde dosud získal jediný bod za remízu v Ostravě. Naopak na svém stadiónu ztratil jediné dva body za remízu 1:1 proti Slavii. Jak vnímáte zlínskou formu a kde vidíte silné stránky týmu zkušeného kouče Páníka? „Vnímáme zlínskou sílu v domácím prostředí, kde od začátku podzimu drží příznivou sérii. Zlín vychází ze zabezpečené defenzívy do nebezpečných rychlých kontrů, pro něž disponuje vhodnými hráči. Do ofenzívy mají řadu kvalitních a gólových hráčů jako jsou Ekpai, Mehanović nebo Beauguel,“ upozornil Kadlec.

Podařilo se během reprezentační přestávky vyprázdnit jihlavskou marodku? S kterými hráči v sobotu nemůžete počítat? „Zcela mimo hru je pouze Nerad. Štěpánek již začal s tréninkem, ale do zápasu s ním ještě počítat nemůžeme. Do plného tréninku se naopak vrátili Zoubele a Klíma. Stejně tak máme v přípravě i navrátilce z reprezentačních srazů – Ikauniekse a Urblíka,“ sdělil asistent trenéra Ivana Kopeckého.

Mimochodem, včerejší los MOL Cupu vám v domácím prostředí přisoudil Slavii Praha. Jak jste s tímto losem spokojeni? „Těší nás, že na jihlavském stadiónu přivítáme atraktivního soupeře. Čeká nás rozhodně zajímavý zápas. Věříme, že nejsme bez postupových šancí. Ostatně, sám si pamatuji, že jsme v minulosti Slavii z národního poháru dokázali vyřadit,“ připomenul Kadlec pohárové tažení z ročníku 2003/04.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH