Mistr republiky beachvolejbalu je z Havlíčkova Brodu

V Praze se uskutečnilo na začátku září UNIQA Mistrovství ČR v beachvolejbalu mužů a žen. V kategorii mužů se kvalifikovalo na mistrovství republiky 16 dvojic. Nasazení: 1. David Schweiner / Ondřej Perušič 2856 bodů a 8. Martin Pihera/ Marcel Mysliveček 1070.5 bodů.

Tyto dvojice spolu hrály ve skupině A a nakonec i ve finále. Marcel Mysliveček je z Havlíčkova Brodu a začal hrát v roce 2001 klasický šestkový volejbal za TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Prvním jeho trenérem byl Martin Gerža. V juniorech trénoval Marcela Milan Kučera a v mužích Petr Juda. „Během studia na Univerzitě v Hradci Králové jsme se rozhodli s  Janem Endalem, který se mnou hrál šestkový volejbal v Havlíčkově Brodě, že začneme více trénovat a hrát plážový volejbal. Začali jsme jezdit na víkendy do Prahy za beachovými tréninky. V létě jsme trénovali i sami v Havlíčkově Brodě v areálu Jiskry u řeky Sázavy,“ popisuje Marcel Mysliveček své začátky v beachvolejbalu.

Po studiích si Marcel našel práci v Praze. Už nemohl společně trénovat Janem Endalem. Měnil parťáky a postupně hrál s Ondřejem Kolderem, Tomášem Pálou a Martinem Davidem. V prosinci 2016 vznikla reprezentační skupina s vedením italského trenéra - Andrea Tomatis. V této skupině Marcel trénoval například právě s českými jedničkami Perušičem a Schweinerem. Mistrovství ČR v beachvolejbalu bylo docela náročné. Počasí nebylo příznivé. V pátek bylo chladno a pršelo, v sobotu bylo také docela chladno a v neděli už bylo poměrně hezky, ale těsně před finále se přehnal intenzivní déšť. „S Martinem Piherou jsme šli do turnaje s tím, že se budeme soustředit na každý zápas, rozehru, krok po kroku. Zvládli jsme první zápas i druhý zápas v pátek. Tím jsme věděli, že určitě postoupíme ze skupiny A. V sobotu nás čekal poslední zápas ve skupině s nasazenými jedničkami – Ondřej Perušič/ David Schweiner, kde jsme neměli co ztratit. Kluci každopádně si šli jasně za vítězstvím, takže nás poměrně snadno přehráli ve dvou setech. Pro nás to zpětně byla taková zkouška na finále. Odpoledne následoval důležitý zápas o postup do osmičky. Po skupině už se hrálo systémem KO, to znamená, že když bychom prohráli, tak v turnaji končíme. Zápas jsme zvládli a postoupili do čtvrtfinále. Ten den nás čekal poslední zápas dne s dvojnásobnými úřadujícími mistry ČR Martinem Tichým a Jindřichem Weissem. Tenhle zápas byl opět, kdo prohraje, končí. Kdo vyhraje, postupuje do semifinále. S kluky jsme měli ze sezony poměr zápasů vyhraných prohraných 1:1, takže šance byly 50 na 50. Hodně jsme chtěli vyhrát a vstoupili jsme do zápasu naplno a soustředěně. Zápas se nám povedl a 2:0 jsme zvítězili. Postup do neděle. Pro nás už teď obrovský úspěch. Dopoledne nás čekal semifinálový zápas s kolegy z reprezentace: Jan Dumek a Václav Berčík. Tento zápas jsme začali soustředěně a vyhráli první set. V druhém setu jsme trošku zaváhali, ale ve třetím jsme si došli pro vítězství a famózní postup do finále. Účast ve finále jsme určitě nečekali, takže nadšeni jsme už byli tak nebo tak. Věděli jsme, že máme medaile a budeme hrát před Českou televizi s nejlepším českým párem a před velkou diváckou kulisou. Mohli jsme asi čtyři hodiny odpočívat, takže jsme je strávili na rodinném obědě a pak relax. Do zápasu jsme tak měli čisté hlavy, nadšení v celém těle z dosavadního průběhu a s odhodláním ukázat všechno, co umíme. Na soupeře byl určitě větší tlak, že musí vyhrát a nám se dařilo. V prvním setu soupeři ukázali, že jsou lepší a my udělali pár chyb. V druhém setu se to od začátku změnilo. Začali jsme dělat méně chyb a udělali si náskok, který jsme udrželi až do konce setu. Tiebreak mohl dopadnout jakkoliv. Nicméně jsme do něj vkročili stejně jak do druhého setu a od začátku s mírným vedením jsme navyšovali a v koncovce bojovně udrželi až do vítězného neuvěřitelného zlatého konce! Vyhráli jsme! Jsme mistři! Vůbec jsme tomu nemohli věřit a ještě teď s Martinem trošku tápeme, co se to stalo. Bojovali jsme o každý míč a dařilo se nám. Pořád je to fantastický pocit, že za tak krátkou dobu, co spolu hrajeme (měsíc a půl), jsme dokázali vyhrát závěrečný finálový turnaj mistrovství ČR. Mam obrovskou radost z našeho týmu, z parťáka, který mi přijde, že je jeden z nejtalentovanějších, které znám. Vytvořili jsme dobře fungující tým. Atmosféra byla jedinečná, nikdy jsem nehrál před lepším publikem, které se sešlo zde v areálu Gutovka. V publiku byla moje maminka a přítelkyně, které mě v tom, co dělám, podporují. Bez nich by to nešlo,“ popsal velmi podrobně atmosféru MČR v beachvolejbalu mužů Marcel Mysliveček, který hraje v Beachclubu Strahov a také zde je trenérem. Mimochodem koncem srpna se konalo MČR klubů a Beachclub Strahov získal bronzové medaile.