Mladí šachisté se v Lipnici utkali už po šestadvacáté

Tradiční dvacátý šestý ročník šachového turnaje Velká cena Lipnice nad Sázavou 2018 uspořádala ZŠ a MŠ v Lipnici nad Sázavou v pátek 9. března. Hlavním organizátorem jako každý rok František Roček za velké podpory ředitelky a vedení školy.

Turnaj, který má svoji specifičnost v tom, že na organizaci turnaje se spolu s Františkem Ročkem podílejí žáci deváté třídy a to jako řídící u PC, tak při zajištění občerstvení pro účastníky. Škola aktivně naplňuje heslo J. A. Komenského Škola hrou, většina žáků i pedagogického sboru šachy umí, ve škole se hraje přebor i utkání pedagogů se žáky.

Na turnaj jsou zváni tradiční a stálí účastníci ze ZŠ v Humpolci, Samožat, Lípy, Havl.Borové, Oudoleně, Herálce, Okrouhlice, Lučice, Havlíčkova Brodu i další. Cílem pořadatelů je především oslovit a přivítat děti, které se šachové hře učí, mají zájem a nejsou to ostřílení, zkušení mistři.

Turnaje se zúčastnilo 58 žáků z toho 12 děvčat, hrálo se tempem 2 x 15 minut na sedm kol. V bojovném turnaji, kdy nebylo do poslední partie rozhodnuto o vítězi, vyhlásili pořadatelé dva vítěze, Patrika Kocmana ze ZŠ v Sadech Havlíčkův Brod a Jakuba Lacinu ze ZŠ Havlíčkova Borová, oba vybojovali 6,5 bodu. Oba získali pohár, diplom a věcnou cenu k tomu i kytičku. Velký úspěch nadějného Patrika Kocmana, který se šachu věnuje teprve prvním rokem v šachovém kroužku při ZŠ V Sadech. Na třetím místě se umístil další z našich hráčů Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod, který vybojoval 6,0 bodů. Pochválit je nutné všechny děti účastnících se turnaje, všichni na 64 šachových polích bojovali, pro některé to byl vůbec první šachový turnaj, získávali potřebné hráčské i turnajové zkušenosti, které jistě uplatní v dalších turnajích, které budou pořádány a kterých se mohou podle zájmu zúčastnit a nebude jich málo. Všichni účastníci si mohli vybrat věcnou cenu.Podrobné výsledky na stránkách ZŠ Lipnice nad Sázvou.

Atmosféru turnaje naleznete ve fotogalerii webu ŠK Jiskra Havlíčkův Brod.