Muž vyhrožoval policistům, mířil na ně lukem

Ve středu 4. října před jednou hodinou v noci oznámila žena na tísňové lince 158, že má obavu o svého známého. Policisté začali po muži pátrat, nakonec policejní hlídku ohrožoval lukem. Pětatřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu, policisté zpacifikovali a skončil na protialkoholní záchytné stanici. Čelí obvinění ze spáchání trestného činu.

zprávyuniweb

„Muž nejprve za ženou byl a poté jí prostřednictvím mobilního telefonu poslal zprávu, ze které vyplynulo, že by mohl ohrozit svůj život. Policisté po něm začali okamžitě pátrat, během několika minut ale volala žena znovu, že se muž vrátil do místa bydliště v Jihlavě. Policisté tedy jeli situaci prověřit. Když policejní hlídka přišla k domu, muž vystoupil ve směru od vstupu do objektu, měl v rukou luk a na policisty mířil šípem s plně nataženou tětivou. Odmítal zanechat svého jednání i přes opakované výzvy. Policisté muže zpacifikovali a nasadili mu pouta. Opilého muže odvezli k lékařskému vyšetření a následně na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž měl přes dvě promile alkoholu v dechu,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Jihlavy. „Muž byl obviněn z přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu spáchaného se zbraní,“ dodal Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Podle informací policistů hrozí muži za spáchaný trestný čin trest odnětí svobody až na pět let.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
út 10.10.2017 12:32
0 +
 
uniwebzpravy2018

Hlavní zprávy