Někdejší sídlo Správy městských lesů přeměnila jihlavská radnice na denní stacionář

0

denní stacionář, jihlava, jihlavsko


Denní stacionář Integrovaného centra sociálních služeb je dočasně nastěhovaný do někdejšího sídla Správy městských lesů na adrese Pod Rozhlednou 8. Centrum potřebuje náhradní prostory po dobu rekonstrukce svého sídla v Žižkově ulici 106 v Jihlavě.

Než bylo možné někdejší ředitelství „lesů“ využít pro potřeby denního stacionáře, bylo nutné v budově provést několik úprav. „Nechali jsme doplnit sociální zařízení, upravit podlahy, opravit část omítek a vymalovat. Součástí jsou i bezbariérové úpravy u vstupu a úpravy chodníku,“ popsal zásahy v celkové hodnotě 268 tisíc korun náměstek primátora pro správu městských realit Radek Popelka. 

„Nebylo úplně snadné najít náhradní prostory, které budou vyhovující pro poskytování služeb ICSS. Jsem rád, že se nakonec našlo řešení vyhovující aktuálnímu požadavku, provedené úpravy zároveň přispěly k udržení budovy v dobrém stavu pro další využití,“ uvedl náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Vratislav Výborný.

Někdejší sídlo Správy městských lesů nyní bude užívat devět klientů a čtyři zaměstnanci do doby ukončení rekonstrukce sídla ICSS v Žižkově ulici v srpnu 2018. Městská společnost Správa městských lesů, s. r. o., využívala objekt do roku 2015, kdy se přestěhovala do nových prostor v Rantířovské ulici.

ICSS na dobu rekonstrukce přesunula i další část svých služeb, pobytové odlehčovací služby jsou nyní v objektu DPS v ulici Za Prachárnou 1a, ostatní provozy centra zůstávají bez změny v Brtnické ulici.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA