Nové vybavení za desítky tisíc pro urgentní příjem jihlavské nemocnice

0

nemocnice jihlava


Nové přístroje, které pomáhají zachránit životy a monitorovat pacienty, dostali na urgentní příjem jihlavské nemocnice. Vyšly na několik desítek tisíc a zdravotníkům budou sloužit denně. Pořídily se díky sponzorovi.

V zázemí urgentního příjmu přibyly pulsní oxymetry a podtlakový regulátor. První pomůcka je určená k souvislému monitorování nebo namátkové kontrole funkční arteriální saturace kyslíkem a tepové frekvence dospělých, pediatrických a neonatálních pacientů v nemocnicích, využívá se i při transportu pacientů ve zdravotnických zařízeních: „Využíváme ho v zázemí urgentního příjmu prakticky denně,“ doplňuje vrchní sestra Hana Hladíková.

Podtlakový regulátor plynule reguluje podtlak přes rychlospojku centrálního panelu, je vybaven stop ventilem pro okamžité otevření či uzavření podtlaku. Slouží k odsávání z dýchacích cest hlavně při resuscitaci.

Pomůcky se pořídily díky benefičního koncertu firmy Bosch Diesel, kdy urgentní příjem dostal dar 50 tisíc korun: „Moc děkujeme, zakoupené vybavení už slouží pacientům,“ dodává Hana Hladíková 

Příjmovým místem pro příjezd posádek Zdravotnické záchranné služby je urgentní příjem. V jeho zázemí se nachází crash room se čtyřmi lůžky a šest expektačních lůžek. Druhým příjmovým místem je recepce v čekárně urgentního příjmu, kde je opět zajišťována péče pro 12 odborností. 

Do konce července bylo na crash roomu urgentním příjmu jihlavské nemocnice přijato 4 884 pacientů, které přivezla Zdravotnická záchranná služba. Za celý loňský rok to bylo 7 351. Už tehdy to bylo o 1200 pacientů víc, než v předchozím roce.  Celkově za rok proběhne v jihlavské nemocnici v průměru 390 tisíc ambulantních ošetření.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH