Novoroční koncert Vysočinky s králem v Pelhřimově

0

novoroční koncert, pelhřimov, pelhřimovsko, vysočinka


Tradiční Novoroční koncert dechové hudby Vysočinka se konal v Kulturním domě Máj v Pelhřimově skoro na den přesně po roce – v neděli 7. ledna. Tak jako v loňském roce, byl i letos beznadějně vyprodán. Kdo tu byl, tak mi dá za pravdu, že i tentokrát byl tento koncert na vysoké úrovni.

Před příchodem do velkého sálu vítali příchozí kamarádi Vysočinky - Jihočeští heligonkáři, bratři Josef a Karel Kozlovi, z malé vísky Bošilec u Veselí nad Lužnicí. Bicí + heligonka se dají poslouchat, zvláště při líbivých písničkách. A tak bylo předsálí zaplněné až do samého začátku koncertu a navodilo tak bezvadnou atmosféru.

V 15.00 zazněla v šeru jeviště znělka v podání muzikantů z Vysočinky a poté tento Novoroční koncert zahájila zpěvačka Dana Bezstarostová přivítáním účinkujících, posluchačů i hostů, mezi kterými byli starosta města Pelhřimov František Kučera a duchovní z Červené Řečice Josef Dobranský. Poté si všichni společně, na jevišti i v hledišti zazpívali českou národní hymnu. Pak dostali prostor se svojí zdravicí starosta i duchovní, kteří popřáli všem hlavně všechno nejlepší v Novém roce a hezkou zábavu.

V dalším vystoupení se poté představila Vysočinka s kapelníkem Tomášem Vodrážkou, coby moderátorem a také zpěváci, Dana Bezstarostová, Ondřej Kolčava a Robert Buš. Tentokrát se nehrálo na přání posluchačů, ale podle výběru písniček uměleckého vedoucího Michala Bezstarosty. Ten sestavil program tak, aby navázal písničkami na hlavního hosta koncertu – herce, moderátora a především krále české dechovky – Josefa Zímu. Ten vystoupil ve druhé polovině koncertu a zazpíval si také i se zpěváky Vysočinky. Od obecenstva se mu dostalo velikého a vřelého potlesku. Jak mi Josef Zíma řekl: „na Vysočinu jezdím velice rád a zazpíval jsem si tady už s Golčovankou Tomáše Kotěry, Božejáky a nyní s Vysočinkou, což mě velice potěšilo“. 

Tečku za vydařeným Novoročním koncertem v Pelhřimově udělali Jihočeští heligonkáři a mě nezbývá, než poděkovat všem sponzorům, Městu Pelhřimov a také všem účinkujícím za hezkou zábavu při našich krásných lidových písničkách.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód

Zajímá má mě vše kolem dokola a hlavně z našeho regionu
 

Nejčtenější
Nejhodnocenější
http://vysocina-news.cz/ BILA