Opilí řidiči přišli v úterý na Vysočině o oprávnění

0

policie čr, alkohol za volantem, jihlavsko, žďársko


O řidičský průkaz přišel v úterý 26. září po desáté hodině večerní třicetiletý řidič s jeden a půl promile alkoholu v krvi, před půlnocí pak devětapadesátiletá řidička, která usedla za volant s více než dvěma promile alkoholu.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý třicetiletý muž, který v úterý jel po desáté hodině večer s vozem Fiat Punto po ulici Romana Havelky v Jihlavě, kde automobil zastavili policisté. „Při kontrole zjistili, že je řidič pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,5 promile alkoholu a obdobné hodnoty policisté u muže naměřili i při opakovaných zkouškách. Řidič přišel o řidičský průkaz a v další jízdě už nesměl pokračovat. Podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev. Třicetiletý muž z Jihlavska je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují,“ popsala první případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V úterý jela žena před půlnocí s vozem Škoda Fabia po silnici ve směru na Zhoř. „U Jamného auto zastavila policejní hlídka a při kontrole policisté zjistili, že řidička je zjevně pod vlivem alkoholu. U devětapadesátileté ženy provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 2,18 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška byla u řidičky pozitivní s hodnotou přes dvě promile alkoholu v dechu. Policisté opilé ženě zakázali pokračovat v jízdě a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují,“ dodala Jana Kroutilová. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...