Opilý muž havaroval na D1

0

dálnice d1, havárie, policie čr, alkohol za volantem


V sobotu 13. ledna po dvacáté hodině večer došlo na 146. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno k havárii třiašedesátiletého řidiče nákladní soupravy s maďarskou registrační značkou. Policisté u řidiče zjistili v dechu alkohol.

„Řidič se plně nevěnoval řízení vozu a narazil do dopravního značení, které v místě označovalo začátek dopravního omezení, značení poškodil. Poté nezastavil a pokračoval dál v jízdě a na 156,7. kilometru přejel z pravého jízdního pruhu náhle na zpevněnou krajnici a následně na travnatý příkop, kde narazil do billboardu. Po střetu se nákladní souprava převrátila na pravý bok a zůstala mimo dálniční těleso,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté u řidiče dechovou zkouškou odhalili 2,13 promile alkoholu v dechu, opakovaná dechová zkouška ukázala 2,18 promile. Policisté státního příslušníka Maďarska zajistili a převezli ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 450 000 korun. 

„Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a řidič si po vystřízlivění převzal podezření z tohoto přečinu. Řidič je stíhán na svobodě a ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

Policisté také zjistili závažné porušení sociálních předpisů v dopravě, protože řidič nedodržoval denní dobu odpočinku a bezpečnostní přestávky. Za porušení uložili policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově dopravci kauci ve výši 70 000 korun,“ dodala tisková mluvčí. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód