Pelhřimovská nemocnice převezme dar

0

nemocnice pelhřimov, pelhřimovsko


V pondělí 4. prosince předají v 9.30 zástupci Nadace Křižovatka dětskému oddělení pelhřimovské nemocnice pět nových monitorů dechu. Hlídací chůvičky Babysense využívá nemocnice na novorozeneckém oddělení a slouží ke kontrole dechu novorozence a zavčasu upozorňují zvukovým signálem na případnou zástavu dechu.

Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku projektem Maminko dýchám. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA