Po srážce dvou nákladních aut se zastavila na Vysočině dálnice D1

0

dálnice d1, nehoda, omezení dopravy


Ve čtvrtek 11. května se po druhé hodině odpoledne střetla na 113. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno dvě nákladní auta. Jedno převáželo nebezpečnou látku, kyselinu fosforečnou, která zhruba v objemu dvou tisíc litrů vytekla na vozovku.

Policisté dálnici D1 byla ve směru na Brno hned po nehodě uzavřili. „Nehoda se stala v místě, kde je provoz veden v jednom jízdním pásu dálnice v režimu 2+2 jízdní pruhy. Na místě zasahují hasiči HZS Kraje Vysočina, kteří pracují na likvidaci následků úniku látky. Tato látka poškodila povrch dálnice v délce zhruba sto metrů. 

Policisté na místě šetřením zjistili, že třicetiletý řidič nákladního vozidla značky Man s návěsem, jednalo se o cizího státního příslušníka, zezadu narazil do před ním jedoucího nákladního vozidla značky DAF s návěsem. Jak dlouho bude dálnice na Brno uzavřena nelze v tuto chvíli odhadovat,“ uvedla před pátou hodinou odpoledne Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Řidiči jedoucí na Brno sjíždějí na exitu 104 Větrný Jeníkov a na dálnici najíždějí na exitu 119 Velký Beranov. Veškerá doprava jede centrem Jihlavy, což přináší podle informací policistů výrazné dopravní komplikace, zejména na průtahu městem, kde jsou problémy na všech křižovatkách.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA