Podzimní tečka proti Brnu před fotbalisty FC Vysočina

0

fc vysočina jihlava, první liga, fotbal


V pátek 24. listopadu od 18.00 nastoupí na jihlavském stadionu dva moravští rivalové, které sužují záchranářské starosti a které před zimním spánkem nutně potřebují navýšit svůj bodový zisk. Souboj FC Vysočina a Zbrojovky navíc umocňuje přítomnost dvojnásobného exjihlavského kouče Romana Pivarníka na brněnské lavičce.

A není to pouze Roman Pivarník, kdo bude mít v pátek zvýšenou motivaci. Dres nadcházejícího soupeře totiž na jihlavské straně delší dobu oblékali Miroslav Keresteš, Michael Rabušic, Lukáš Zoubele a v mládežnické kategorii i Jakub Fulnek. Opomenout nelze ani trenéra gólmanů Luboše Přibyla, jenž dlouhé roky hájil branku Boby Brno.

Vždy velice ošidná historická statistika hovoří výrazně ve prospěch FC Vysočina. Zatímco z hlediska utkání hraných v Brně je vzájemná bilance skoro vyrovnaná, tak jihlavský stadión je pro hráče Zbrojovky dosud zakletý. Z šesti posledních zápasů zde vždy prohráli. Bodovat dokázali pouze v jediném utkání, v němž byl FC Vysočina uveden jako domácí celek. Hrál se 18. února 2006, skončil bez branek, ovšem uskutečnil se na pražském Strahově. Zbrojovce se v Jihlavě nedaří ani střelecky, neboť zde dokázala skórovat pouze jedinkrát.

V jakém psychickém rozpoložení se Vysočina před utkáním nachází? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Michala Zacha: „V pátek je ve hře opravdu hodně. Oba celky budou hrát jako o život. Ze strany našich hráčů vnímám velké odhodlání a touhu důležitou výhru vybojovat. Náš tým si věří a v nadcházejícím utkání rozhodně nechce nic podcenit.“

Brno před pěti koly vyměnilo kouče, když Habance nahradil Pivarník. Od té doby získalo sedm domácích bodů za výhry nad Slováckem a Teplicemi a remízu s Duklou Praha. Změnil se za krátké působení trenéra Pivarníka brněnský herní projev? „Brno se pod jeho vedením prezentuje větším důrazem na defenzívu a organizaci hry, hraje poctivě, koncentrovaně a zarputile. Do Jihlavy určitě přijede povzbuzenou velmi cenným vítězstvím nad Teplicemi, které vybojovali v početním oslabení,“ upozornil Michal Zach.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH