Příprava voleb na jihlavském magistrátu v plném proudu

0

volby, jihlava


Na jihlavském magistrátu vrcholí přípravy parlamentních voleb, které se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října. Pracovníci úřadu už rozvezli do všech 58 jihlavských volebních místností plenty a urny. V těchto dnech připravují vše potřebné pro volební komise.

V tělocvičně uloží do 58 velkých nákupních tašek jak věci povinné, jako je znak, vlajka, označení volební místnosti nebo náhradní volební lístky, tak věci, které jsou pro zdárný průběh rovněž nezbytné – psací, kancelářské a hygienické potřeby, mobilní telefony či paměťové karty.

Seznam čítá bezmála třicet položek, mezi kterými nechybí ty, kterými úřad vybavuje komise ze zkušenosti z předchozích let - třeba svítilny pro případ výpadku elektrické energie. Předsedové komisí si během pátečního dopoledne odnesou „balíček“ s váhou přes deset kilogramů.

Po celou dobu voleb jsou na magistrátu osoby, které jsou připraveny do volebních místností obratem dodat chybějící věci jako náhradní volební lístky nebo třeba vlajku, která se někdy „ztratí“.

Organizačně příprava voleb začíná už v době před letními prázdninami, kdy úřad zajišťuje volební místnosti, plánuje školení apod. Celkem volby zaměstnají asi deset pracovníků úřadu z několika oddělení včetně šoférů a pracovníků IT, a několik brigádníků. Magistrát organizuje a zajišťuje činnost asi 500 osob v 58 okrscích. 

Všechny potřebné informace k volbám jsou na webu města

K dispozici je i mapa Jihlavy, na které snadno najdete volební místnost podle vašeho bydliště.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA