Pro parkovací kartu v Jihlavě s velkým technickým průkazem

0

jihlava, doprava


S koncem roku se tradičně zvyšuje zájem o vydávání parkovacích karet v Jihlavě. Žadatel o parkovací kartu musí prokázat vztah k vozidlu. Opatření omezuje zabírání parkovacích míst obyvatelům.

„Připomínáme novou povinnost prokázat vztah k vozidlu, bez kterého nemůžeme kartu vydat,“ upozornil vedoucí odboru dopravy Ján Tinka. Pro nové karty si všichni žadatelé musí přijít nejen s občanským průkazem, ale především s velkým technickým průkazem vozidla nebo jeho kopií, ve kterém je žadatel uveden jako vlastník nebo provozovatel. Není-li žadatel v technickém průkazu uveden, musí doložit právní vztah k vozidlu např. potvrzením zaměstnavatele o soukromém užívání služebního vozidla, leasingovou smlouvou apod.

„Řada karet byla pořízena na osoby, které žijí v patřičné oblasti, ale nemají vozidlo. Toto opatření by mělo přispět k redukci vydaných rezidentských parkovacích karet,“ připomíná Ján Tinka jednu z několika změn v parkovacím režimu, které radnice zavedla letos na jaře.

Úřad nově vystavuje parkovací karty pouze na registrační značku, zrušil tedy možnost „Dle použitého vozidla“.

Levnější parkování

Úřad upravil délku platnosti parkovacích karet na tři, šest a dvanáct měsíců. Parkovací karty s delší dobou platnosti jsou výhodnější. Například roční rezidentská karta pro oblast 1 je levnější o 240 korun, před úpravou byla cena 1.440 korun.

Bližší informace podají pracovníci Magistrátu města Jihlavy, odboru dopravy, Tyršova 18, Jihlava, tel. č.: 565 593 535 / 536.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH