Radnice v Jihlavě pořídila dobrovolným hasičům nové auto

0

sbor dobrovolných hasičů, jihlava, jihlavsko


Jihlavský sbor dobrovolných hasičů Jihlava (kategorie JPO III) dosud používal pro výkon požární ochrany automobil Avia vyrobený v roce 1977. U příležitosti tradičního předvánočního setkání zástupců města Jihlavy s dobrovolnými hasiči předal primátor města Rudolf Chloupek veliteli JSDH Jihlava Marku Zemínovi klíčky od nového vozu. Hasičům teď bude sloužit devítimístný vůz tovární značky Ford.

„Staré vozidlo je za hranicí životnosti, z hlediska spolehlivosti a technického stavu neodpovídá požadavkům na technické vybavení pro efektivní výkon požární ochrany. Technický stav vozidla vyžadoval každoročně se zvyšující výdaje na údržbu a opravy,“ uvedl primátor Rudolf Chloupek důvody pro pořízení nového vozidla. V době předání mělo auto ještě původní barvu, v nejbližší době radnice zajistí ještě jeho přelakování na patřičnou barvu hasičského vozidla.

Na pořízení nového vozidla pro hasiče radnice usilovala o dotaci, kritéria poskytovatele však město o velikosti Jihlavy předem de facto diskvalifikují. Nakonec se Jihlava rozhodla uvolnit potřebných 400 tisíc korun na „rozumně“ ojeté vozidlo z vlastního rozpočtu. „Výměna vozidla už byla nutná. I přes stále vyšší výdaje do oprav starého automobilu se zvyšovalo riziko, že jím hasiči nedojedou na místo zásahu,“ dodal k rozhodnutí primátor Rudolf Chloupek. 

Ve městě je aktuálně celkem 63 členů čtyř jednotek sboru dobrovolných hasičů - v Jihlavě (Bedřichov),

Herolticích, Pístově a Zborné. V souhrnu letos vyjeli k 24 požárům, mimo jiné k požáru tří zemědělských objektů v Henčově nebo budovy mateřské školy U Dlouhé stěny, v 11 případech poskytovali technickou pomoc, jako třeba při likvidaci následků orkánu Herward. Pravidelně se účastní cvičení a soutěží, zajišťují bezpečnost mnoha akcí v centru města i v místních částech, řadu společenských a preventivních akcí dobrovolní hasiči sami organizují. 

„Činnosti dobrovolných hasičů si velmi vážíme a děkujeme za ni. Mimo to, že dobrovolní hasiči působí v oblasti ochrany lidského zdraví a majetku, jsou také významnou složkou společenského života. Pokud by i v nějaké další části byla snaha o založení nové jednotky, radnice takovou aktivitu ráda podpoří,“ vyjádřil se za vedení města primátor Rudolf Chloupek.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA