Rekonstrukce interního pavilonu jihlavské nemocnice je v polovině

0

nemocnice jihlava, psj, podzimek a synové s. r. o., jihlavsko


Rozsáhlá rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava dospěla do své poloviny. Dodavatelské sdružení společností PSJ a Podzimek a synové v průběhu června předalo do užívání 5. nadzemní podlaží, kde své zázemí nalezne onkologické oddělení.

Celkové náklady na opravy pavilonu jsou 372,3 milionů korun včetně DPH a ze svého rozpočtu je hradí Kraj Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice.

Nezbytná komplexní rekonstrukce prostor, které jsou zásadní pro fungování největšího zdravotnického zařízení v regionu, vypukla na začátku loňského roku. Stavební práce jsou rozděleny do sedmi etap a postupují od vrchního podlaží směrem dolů. Útroby budovy, která vyrostla v 70. letech minulého století, jsou postupně přebudovávány dle současných standardů, které řeší především zlepšení hygienického zázemí pacientů i personálu. Zřízení nadstandardních pokojů na jednotlivých specializovaných odděleních je samozřejmostí. Celkovou rekonstrukcí projdou i společné komunikační prostory. 

Dokončeno a předáno je nejvyšší technické patro, kde je technické zázemí s novou technologií vzduchotechniky a strojovnami pěti výtahů. Nemocnice do užívání postupně převzala i sedmé a šesté nadzemní podlaží, kde budou fungovat neurologické oddělení a plicní společně s ORL. Zatím však sedmé podlaží slouží jako zázemí pro oddělení a ambulance, která se musí stěhovat s postupem rekonstrukce. „V průběhu června bylo dokončeno páté patro, které bude patřit onkologickým pacientům. Současně intenzivně probíhají stavební práce ve 4. nadzemním podlaží, ve kterém by se na konci října letošního roku měla natrvalo usídlit chirurgie. Ihned po předání 5. nadzemního podlaží budeme přebírat třetí podlaží, kde budou zahájeny odstrojovací a bourací práce další etapy. Interní oddělení se dočká nastěhování do nového v únoru příštího roku,“ informoval projektový manažer Michal Vorel a dále doplnil: „V suterénu objektu Interny probíhá nepřetržitý proces přepojování, překládání a demontáží starých a montáže nových rozvodů veškerých medií. Tento úkol vyžaduje náročnou koordinaci s nepřetržitým provozem nemocnice. Mimo jiné je v tomto prostoru budováno nové datové centrum, kde právě probíhají intenzivní dokončovací práce na připravenosti pro montáž nové IT technologie. První podzemní podlaží bude po dokončení využíváno jako sklady a šatny včetně umýváren sester, sanitářů a ostatního obslužného personálu.“

Rekonstrukce probíhá za plného nemocničního provozu jednotlivých podlaží. „Věříme, že se i nadále budeme moci opřít o nezbytnou trpělivost, jak ze strany zdravotnického personálu, tak pacientů. Rozhodně nepolevíme ve snaze co nejméně narušovat provoz pavilonu. Cenné zkušenosti, které jsme načerpali během první poloviny generální rekonstrukce, hodláme využít k plynulému průběhu prací i v dalších podlažích. Rozhodně to ale neznamená, že nás stav stávajících konstrukcí a instalací interního pavilonu nemůže již ničím překvapit,“ uvedl Michal Vorel.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA