Sobotní benefiční koncert v Novém Městě na Moravě

0

nové město na moravě, žďársko, koncert


V sobotu 25. listopadu se od 17.00 uskuteční v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě. Na koncertu zazní také česká premiéra mše od Františka Ignáce Tůmy. Výtěžek koncertu podpoří aktivity Střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické v Myslibořicích, které se mimo jiné zaměřuje na péči o osoby s Alzheimerovou nemocí a jiným typy demencí.

Novoměstské pěvecké sbory Novocantus a Naenia doplněné o brněnský smíšený sbor Lumír podpoří aktivity Střediska Diakonie ČCE Myslibořice, které se mimo jiné stará také o lidi postižené Alzheimerovou chorobou.

„Myslím si, že k prodloužení boje s panem Alzheimerem je důležité být aktivní. Trénovat neustále mozek –sudoku, křížovky, společenské hry (Pexeso, dáma), puzzle, slovní kopaná, čtení nahlas, vzpomínání, cizí jazyky, hudba a zpěv,“ popsala své pocity paní Nina Baláčková, který onemocněla Alzheimerem ve svých devětačtyřiceti letech. Prevenci boje s touto nevyléčitelnou nemocí se rozhodly podpořit také pěvecké souboru Novocantus a Naenina z Nového Města na Moravě posilněné o smíšený pěvecký soubor Lumír z Brna. Tyto tři soubory vystoupí na společném benefičním koncertu v sobotu 25. listopadu 2017 od 17:00 hodin v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě. Výtěžek koncertu bude věnován Středisku Diakonie v Myslibořících, které provozuje takzvaný domov se zvláštním režimem určený právě pro nemocné s Alzheimerovou chorobou. Součástí benefice bude také krátké představení domova a práce s nemocnými, ale také pomoci rodinám, protože toto onemocnění bývá označováno jako nemoc celé rodiny. Proč, to vysvětluje Pavla Hýblová, lektorka České alzheimerovské společnosti: „Nemocní s demencí často reagují nečekaně a neadekvátně na danou situaci, potřebují nepřetržitou podporu již v druhém stadiu demence bez ohledu na to, zda rodina chodí do práce či je jich tolik aby se mohli střídat. Péče je fyzicky, a hlavně psychicky náročná a je důležité předcházet konfliktům, které mohou nastat. Rodina se dostává do sociální izolace, když nemá možnost nebo nechce pomoc s péčí o blízkého člověka. Také je náročné zjištění pro potomky, že existuje možnost zdědit tuto nemoc.“

Středisko plánuje své aktivity rozšířit právě také do Nového Města. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...