ZPRÁVY Třebíčsko

Zmrzlináři z Vysočiny se připravují na sezonu, smetanové výrobky se vracejí

Návrat ke smetaně, nové nanuky o menším objemu pro děti a rozšíření distribuce po České republice. To jsou jen některé novinky, se kterými jde největší výrobce zmrzliny na Vysočině do letošní sezóny. Výrobní linky jedou na plno od ledna, prodeje zmrzliny, tedy zájem spotřebitelů o zmrzlinu, začíná na začátku března.

0

Včera

Dva chodci se zranili u úterní nehody v Třebíči

V úterý 13. února před osmnáctou hodinou se stala na Žerotínově náměstí v Třebíči na přechodu pro chodce dopravní nehoda. Řidič s osobním vozem Citroen Berlingo přehlédl dva chodce na přechodu a narazil do nich.

0

Před 5 dny

Třebíčská radnice ocenila šest nejlepších loňských projektů

Ve středu 7. února ocenili zástupci třebíčské radnice nejlepší projekty roku 2017, které byly podpořeny z Grantového systému Zdravého města Třebíče. Slavnostního odpoledne se účastnili také zástupci komisí rady města.

0

Před 5 dny

Masopustní průvod prošel Jakubovem

V sobotu 10. února pořádal Sbor dobrovolných hasičů v Jakubově na Třebíčsku tradiční masopustní průvod obcí. Padesátka masek vyrazila od kulturního domu za doprovodu kapely, nejlepší měly i letos místní hasičky, které všechny překvapily krásnými skafandry kosmonautů včetně popisek.

0

Před týdnem

Montáž lodžií omezí parkování i dopravu v Třebíči-Borovině

Od čtvrtka 15. února do konce března bude v Okružní ulici v Třebíči dopravní omezení a uzavírka pěti parkovacích míst. Důvodem omezení jsou stavební úpravy bytového domu č. 903.

0

Před týdnem

Horácká Slavia přehrála doma českobudějovický Motor

V rámci 48. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže proti sobě nastoupily týmy třebíčské Horácké Slavie a českobudějovického Motoru. Tým z Vysočiny dokázal lídra soutěže v utkání hraném k příležitosti 90. výročí založení obou klubů v netradičních retro dresech zdolat poměrem 2:1 a upevnil si tak průběžnou osmou pozici zajišťující postup do play-off.

0

Před týdnem

Kde končí odpad z rekonstruované dálnice D1 na Vysočině?

Obecně prospěšná společnost Chaloupky pořádá své letní tábory už více než deset let. Mimo jiné také u Čikova mezi Velkým Meziříčím a Náměští nad Oslavou. Poslední tábor – Staří Slované - byl v této lokalitě na začátku července minulého roku. Tehdy bylo vše v pořádku a všichni se těšili do malebné přírody i na letošní tábor. Teď je ale vše jinak.

0

Před týdnem

Zima na statku na Vysočině jako za starých časů

Z povědomí dětí se vytrácí povědomí o tom, kde se vlastně bere mléko, máslo, sýr, maso nebo také vlna, ze které jsou teplé ponožky nebo ten parádní svetr. Mléko není od kravičky, ale z krabičky, a to ostatní mají taky v obchoďáku. Těm rodičům, kteří chtějí dětem otevřít oči a ještě mít klid, že je o ně dobře postaráno, se nyní nabízí na statku v Zašovicích na Třebíčsku ohromná příležitost.

0

Před týdnem

Halina Pawlowská v Třebíči s manuálem zralé ženy

V úterý 13. února se mohou zájemci setkat v Národním domě v Třebíči s dvouhodinovou talkshow Haliny Pawlowské, která nabídne informace a zábavu pro všechny, kteří to nezabalili a chtějí vzbuzovat touhu, vědět jak zvládnout své šikanující děti, nezadržitelně se zvětšující tělo, jak znovu najít lásku a jak se smát všemu blbému.

0

Před týdnem

První chráněné bydlení v Třebíči vzniká v bývalé oční škole

V bývalé oční škole v Demlově ulici v Třebíči byly zahájeny druhý únorový týden stavební práce na přestavbě stávajícího objektu na tři domácnosti pro chráněné bydlení až dvanácti klientů.

0

Před týdnem

Třebíčský Alternátor připravil speciální projekci k olympijským hrám

Už jen několik málo hodin zbývá do chvíle, kdy se v jihokorejském Pchjongčchangu zažehne olympijský oheň a miliardy lidí budou fandit stovkám sportovců z více než osmi desítek zemí. Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči pro tuto příležitost připravilo speciální program s názvem Olympiáda krásná i děsivá.

0

Před týdnem

Solitutticelli Cello Ensemble koncertují v Třebíči

Krásu zvuku violoncell mohou objevit milovníci hudby ve čtvrtek 8. února od 18.00 ve foyeru divadla Pasáž v Třebíči prostřednictvím brněnského souboru profesionálních hudebníků při druhém koncertu Kruhu přátel hudby.

0

Před 2 týdny

Internetového podvodníka dopadli policisté, okradl lidi nejen na Vysočině

Třebíčští kriminalisté dopadli pětadvacetiletého podvodníka, který připravil téměř stovku lidí z celé republiky o více než půl milionu za mobilní telefony a herní konzole, které ale po zaplacení zájemcům nedodal.

0

Před 3 týdny

Severní Korea očima Milana Bureše

O Severní Koreji může realisticky vyprávět pouze ten, kdo tam byl. Jedním takovým je fotograf a cestovatel Milan Bureš. Své zážitky a poznatky přiblíží v rámci přednášky v úterý 6. února 2018 vám v Národním domě přiblíží historii a současnost Severní Koreje tak, jak mu bylo politickou garniturou prezentováno a povoleno fotografovat.

0

Před 3 týdny
Fotokoutek-Vysočina