V Třebíči odstartuje v polovině října deratizace města

0

třebíč


Od pondělí 16. října začíná v Třebíči podzimní deratizací města a městských částí, kterou organizuje třebíčská radnice. Hubení hlodavců bude probíhat ve čtyřech etapách do 12. listopadu. Ukončení deratizace včetně dosypu a sběru uhynulých hlodavců je stanoveno na prvního prosince.

Radnice žádá majitele a správce všech objektů, aby před deratizací provedli preventivní opatření, která spočívají především ve vyčištění sklepů, prostorů pro uložení popelnic, pozavírání sklepních oken, utěsnění kanálů ve sklepních prostorách domů a dodržování hygienického ukládání odpadů.

Majitelé i nájemníci musí zajistit deratizační firmě vstup do objektů a umožnit tím provedení deratizace. Deratizační firma zase musí přípravky pro deratizaci ukládat tak, aby nebyly dostupné dětem a domácím zvířatům. Nástrahy pak musí ukládat do staniček s viditelným označením Jed, nebo Nástraha proti hlodavcům.

Pro nejlepší výsledky akce a řádné využití peněz, které jsou na deratizaci vynakládány je nutné, aby celá akce proběhla za spolupráce Městského úřadu, Krajské hygienické stanice, deratizační firmy a majitelů jednotlivých objektů, v jednotném, termínu.

Etapy deratizace



Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH