Vítek Veselý vítězem sedmého turnaje O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rapid šachu

Vítek Veselý zvítězil v pátek 20. ledna v dalším turnaji v Havlíčkově Brodě s jednobodovým náskokem před druhým Jakubem Netušilem, odchovancem havlíčkobrodského šachového klubu, který v současné době pracuje a bydlí v Ústí nad Orlicí, návštěvy u rodičů v Brodě využil k účasti v turnaji a vedl si zdatně. Tradiční třetí místo patří Rudolfu Junovi z TJ Chotěboř, který současně zvítězil v kategorii žáků.

S výsledkem a bodovým ziskem 4,5 bodu nebyl tentokrát spokojen kandidát mistra Roman Vincze z prvoligového Gordic Jihlava, který sice v průběhu partií se všemi třemi před ním jmenovanými stál velmi dobře, ale to nestačilo a odešel dvakrát poražen. Výborně si vedl amatér Vlastimil Nevoral, který zvítězil v kategorii neregistrovaných, spokojený může být Miroslav Radouš. Vítěz kategorie seniorů Karel Brodina.

Celkem se sedmikolového turnaje, hraného tempem 2 x 15 minut pro každého, zúčastnilo 18 hráčů. Všichni obdrželi drobné ceny od pořadatele ŠK TJ Jiskra, hlavní ceny čekají na nejlepší po skončení seriálu, který má celkem patnáct turnajů. Seriál pokračuje 8. turnajem v pátek 3. února od 16.30 v klubovně SH TJ Jiskra. Účastnit se mohou všichni zájemci bez rozdílu věku a šachového umění, kdo přijde, ten hraje. Přihlášky před turnajem.