Vysočina chce ze souboje regionů vyjít vítězně

0

fc vysočina jihlava, fotbal, první liga


Jihlavští fotbalisté v neděli 6. srpna načnou první z patnácti dílů domácích bitev v nejvyšší české soutěži. Nový ročník první ligy otevřou soubojem dvou regionů – Vysočiny a Slovácka.

Na výhru proti Slovácku už Vysočina čeká skoro čtyři roky, když proti tomuto soupeři naposledy uspěla v listopadu 2013. A prvoligové vítězství Jihlavy na startu nového ročníku? To se v předchozích šesti sezónách v nejvyšší soutěži vždy podařilo nejdříve až ve třetím kole.„Netřeba snad zdůrazňovat, že po porážce v úvodním kole v Karviné chceme v domácí premiéře v novém ligovém ročníku bodovat naplno. Za výhrou jednoznačně půjdeme a věříme, že ji vybojujeme,“ zdůraznil asistent trenéra Michal Zach.

Kádr Slovácka během léta nedoznal zásadních změn. Do Sparty, potažmo do Brna jej opustili Civič a Koné. Naopak s ambicemi na základní sestavu do Uherského Hradiště přišli obránci Juroška (Dukla Praha) a Divišek (Příbram) a též ofenzivní univerzál Petr (Olomouc). Levého tým do nového ročníku první ligy vstoupil domácím utkáním proti Jablonci, které skončilo smírně 1:1. Jaké poznatky si z tohoto utkání jihlavský realizační tým vzal? „Slovácko v tomto duelu podalo poctivý výkon. Vedení se ujalo po pěkné kombinaci, naopak inkasovalo po standardní situaci. Jde o celek, který se dlouhodobě opírá o velmi dobrou organizaci hry a disponuje zkušenými fotbalisty ve středu pole. Jeho přímočará ofenzíva je postavená na talentovaných a rychlostně vybavených typech. Analýze našeho nadcházejícího soupeře se pečlivě věnujeme a doufáme, že tým co nejlépe připravíme,“ uvedl asistent trenéra Ivana Kopeckého.

Lze očekávat, že se v nedělní bitvě změní jihlavská základní sestava? S kterými fotbalisty nemůžete počítat? „Postrádat budeme dlouhodobě absentující Nerada, Urblíka, Rabušice a Vaculíka. Hanuš, který nechytal v Karviné, by mohl být připraven. Každopádně o sestavě budeme mít jasno až po předzápasovém tréninku. O optimálním složení základní jedenáctky denně přemýšlíme a sledujeme, jak hráči pracují na tréninku,“ řekl závěrem Michal Zach.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH