Vysočina se chystá na velkou výzvu - duel v Edenu

0

fc vysočina jihlava, fotbal, první liga


Před fotbalisty FC Vysočina je velice náročný ligový dvojzápas proti dvěma nejlepším celkům uplynulého ligového ročníku. V neděli 20. srpna na jihlavském stadiónu změří síly s Plzní a v pátek 11. srpna od 18.00 v Edenu vyzvou na souboj úřadujícího českého mistra a aspiranta Ligy mistrů – Slavii Praha.

Vysočina se na půdě velmi ambiciózního soupeře představí v roli outsidera, ovšem s vědomím, že v Edenu dokázala v minulosti překvapit. Z šesti utkání má vyrovnanou bilanci, když zde dvakrát zvítězila a dvakrát podlehla. Jakou hrou chce jihlavský tým sešívaným vzdorovat tento pátek? „Do utkání musíme jít s čistou hlavou a bez strachu. Chceme vycházet ze zabezpečené defenzívy a využívat každičké příležitosti, jak favorizovaného soupeře překvapit. Věříme, že budeme schopní využít našich rychlých krajních hráčů a budeme vyrážet do brejků?“ uvedl asistent trenéra Michal Kadlec.

Slavia disponuje nabitým kádrem, z něhož sice v létě do zahraničí zamířili Pavlenka, Lüftner a Barák, ovšem příchody tyto ztráty dokázali zastínit. Stačí uvést jména Danny, Altintop, Rotaň, Jugas či Laštůvka. Očekáváte, že Slavia při svém náročném programu, kdy ji v úterý na Kypru čeká 4. předkolo Ligy mistrů, nasadí optimální sestavu? „Těžko můžeme odhadovat, pro jaké složení týmu se Slavia rozhodne. Disponuje velmi početným a kvalitním kádrem. My se v Edenu musíme zaměřit na náš způsob hry,“ reagoval asistent trenéra Kopeckého.

Uvažujete po bezbrankové partii proti Slovácku o změnách v sestavě? Je něco nového na marodce FC Vysočina? „O modifikaci sestavy se bavíme s ohledem na hru soupeře. Navíc by už mohl být k dispozici uzdravený Vaculík a věříme, že se podaří dotáhnout příchod levého obránce Keresteše,“ uzavřel svůj komentář Kadlec.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH