Vysočina v pátek touží po vítězství nad Bohemians

0

fc vysočina jihlava, fotbal, první liga


Je to už neuvěřitelných jedenáct let, co fotbalisté FC Vysočina naposledy porazili Bohemians Praha 1905! Od duelu, který rozhodl památný Faldynův hattrick, oba týmy sehrály dalších jedenáct bitev v první a druhé lize, v nichž Jihlavští vždy brali maximálně bod. Nejen s ohledem na tabulkové a bodové postavení FC Vysočina tedy nastává ten nejvyšší čas, aby ježci proti klokanům bodovali naplno.

Jihlavská bilance proti týmu z vršovického Ďolíčku je věru prachbídná. V nejvyšší soutěži oba celky proti sobě sehrály osm duelů, v nichž Vysočina dosáhla pouze na tři remízy a zaznamenala jen čtyři branky. Poslední bod proti Bohemians získala Jihlava v únoru 2015, takže nyní proti Klokanům vleče sérii čtyř porážek v řadě.
Co si o této strašidelné bilanci FCV myslí asistent trenéra Michal Zach, jenž na lavičce Bohemians absolvoval několik úspěšných utkání proti Jihlavě? Lze konstatovat, že vršovickým herní styl Vysočiny vyhovuje? „Sám mám v dobré paměti loňský podzimní duel v Jihlavě, kdy Bohemka po dobrém výkonu vyhrála 0:2. Ve vzájemných zápasech bych ale nehledal žádné spojitosti. Stává se, že bilance dvou rovnocenných klubů je výrazně nakloněna v prospěch jednoho z nich. O to větší motivaci pak má tým, který ve statistikách zaostává. Věřím, že hráči v pátek touhu po třech bodech prokáží.“

Změnila se hra Klokanů oproti období, kdy jste v Bohemians působil po boku kouče Koubka? Kde vidíte její silné stránky týmu trenéra Martina Haška? „Řekl bych, že změna nastala v organizaci hry, v níž vnímám větší důraz na kompaktní obranu. Tým byl navíc vhodně doplněn o rychlostní typy hráčů. Z toho vyplývají i silné stránky hry Klokanů – rychlý přechod do protiútoku a pevná obrana,“ upozornil Zach.

Kde vidíte opory současné sestavy Bohemians? „Aktuální osu týmu tvoří gólman Fryšták, stoper Šmíd a defenzivní záložník Jindřišek. Navíc velmi dobře nyní hraje pravý bek Dostál a v klubu se adaptovali cizinci Lutz a Kabajev. Na tyto hráče se poté nabalují šikovní mladí hráči jako Hůlka, Hašek nebo Mašek. Tým je vyvážený a dobře složený,“ uvedl asistent trenéra Ivana Kopeckého.

Výkon FCV ve Zlíně měl jen málo chyb, přesto z něj Jihlava vyšla bez bodového zisku. Lze očekávat, že se v pátek budete prezentovat obdobným způsobem hry? Které hráče budete ve svých záměrech postrádat? „Ve fotbale můžete před zápasem plánovat a taktizovat, ovšem vývoj zápasu a dění na hřišti se od toho často výrazně liší. Do utkání rozhodně půjdeme s cílem být nebezpeční v ofenzívě a zvítězit. Jistě se neobejdeme bez silné defenzívy a kvalitní organizace hry. V našich záměrech nemůžeme počítat se zraněnými Neradem a Štěpánkem,“ uzavřel svůj komentář trenér Michal Zach.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA