Vysočinu čeká jeden z nejdůležitějších duelů klubové historie

0

fc vysočina jihlava, fotbal, první liga


Kolo před koncem ligového ročníku se schyluje k jednomu z nejdůležitějších zápasů v historii FC Vysočina Jihlava. V sobotu 20. května se od 17.00 na jihlavském stadiónu odehraje bitva dvou týmů přímo ohrožených sestupem, do níž Jihlava půjde s jednoznačným cílem porazit Příbram a tím získat jistotu udržení v nejvyšší soutěži.

Proti FC Vysočina se v sobotu postaví tým, který nutně musí zvítězit a který má na zápasy v Jihlavě dobré vzpomínky. V nejvyšší soutěži Příbram na jihlavském stadiónu vyhrála v obou posledních duelech (březen 2016 – 1:3, září 2014 – 0:1) a navíc s Vysočinou nikdy neprohrála na svém stadiónu U Litavky. Poslední jihlavský tříbodový zisk proti Příbrami je dost vousatý, neboť se odehrál před třemi lety a pod skóre 3:0 se podepsali Harba, Karlík a Masopust.

Příbram přezimovala s pouhými osmi body a s šestibodovou ztrátou na záchranářskou pozici. Nebylo nezaujatého fotbalového odborníka či fanoušky, který by věřil v záchranu tohoto středočeského klubu. Tým navíc v zimě opustil zkušený kouč Petr Rada a kádr doznal dosti výrazných změn. Mančaft mladého trenéra Kamila Tobiáše se však rozhodně nevzdal. Na svém stadiónu porazil Hradec Králové, Bohemians a Karvinou, a když dosáhl na překvapivé vítězství v Jablonci, tak se po dlouhých 23 kolech odlepil ze sestupové příčky. Senzační obrat se však poté zabrzdil. Příbram v posledních třech kolech prohrála se Spartou, na Dukle a s Brnem a znovu se propadla na samé dno tabulky ePojisteni.cz ligy se čtyřbodovým odstupem na čtrnácté Bohemians.

„Nemyslím si, že by nám měl nadcházející zápas nějak svazovat nohy. Hráči hrají enormně důležité zápasy celé jaro. V sobotu budou mít stejnou motivaci a touhu po vítězství, jako měli s Brnem, Zlínem, na Dukle či v Mladé Boleslavi. Nechceme se ohlížet na ostatní ligové zápasy a hodláme jít za třemi body a tím i jistotou záchrany,“ uvedl asistent trenéra Michal Kadlec?

Jaké jsou poznatky jihlavského trenérského týmu o příbramské hře? Kde vidíte silné stránky soupeře? „Příbram na jaře prokazuje herní zlepšení oproti podzimní části. Pomohly jí některé vydařené zápasy, díky kterým má nadále reálnou šanci na záchranu. Tým se opírá o velmi zkušenou osu hráčů, kterou tvoří gólman Hruška, stoper Jiránek a středopolaři Tomáš Pilík a Rezek. Na tyto opory se herně nabalují další hráči, jako jsou Linhart, Suchan, Tregler či exjihlavský krajní záložník Bazal. Čeká nás hodně nepříjemný soupeř, který hrozí z kvalitně zahrávaných standardních situací a z rychlých brejků,“ uvedl asistent trenéra Josefa Jinocha.

Chtěl byste touto cestou něco vzkázat fanouškům FC Vysočina? „Věřím, že si fotbaloví příznivci z celého našeho kraje moc dobře uvědomují, jak důležitý zápas je před námi. Snad si nenechají ujít příležitost být u přímé bitvy o záchranu. V nadcházejícím utkání jejich vytrvalou podporu budeme moc potřebovat,“ apeluje na fanoušky Michal Kadlec.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA