Vysokomýtští Sokolové odjeli z Brodu s přídělem

V sobotu 22. října se v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod utkali domácí basketbalisté v rámci východočeské basketbalové ligy mužů s celkem Sokola Vysoké Mýto, body za vysokou výhru zůstaly na Vysočině.

uniweb weby

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Vysoké Mýto 90:53 (24:10 48:15 75:35)

Před utkáním proběhla krátká rozlučka s Márou Kolesou, který ukončil aktivní kariéru a za jeho dlouhodobý přínos brodskému basketu mu patří dík. V hledišti mu aplaudovala skupinka věrných fandů a kamarádů.

Poté už brodští hráči na palubovce přivítali dosud neporažené družstvo Vysokého Mýta. V sestavě domácích chyběl zraněný Duben a Jokl se Šulcem EX U19. Proto družstvo doplnili nadějní dorostenci Filip a Honza, kteří už měli v nohách dva těžké zápasy ve Velkém Meziříčí, ale přesto možnosti hrát za muže využili.
Začátek utkání domácím nevyšel, a než se probudili, hosté po třech minutách vedli 3:8. Ovšem bylo to taky naposledy, protože od tohoto stavu hosty brodští basketbalisté drtili výbornou obranou a rychlým přechodem na útočnou polovinu. Poločasový výsledek mluví za vše 48:15.

Ve druhé polovině utkání jsme již pod dojmem vysokého vedení značněpolevili, soupeř toho využil a začal se bodově prosazovat. Nicméně jsme bezproblémů dotáhli utkání do vítězného konce.

Body: Krajcigr Miroslav 35, Coufal Jakub 20, Pevný Zdeněk 15, Spilka Tomáš 9, Hlaváč Luděk 5, Hartman Jiří 2, Krajcigr Jan 2, Nádvorník Filip 2, Jagoš Petr 0, Novotný Jan 0.