Výuku studentům Praktické školy Jihlava zpestří interaktivní tabule

0

jihlava


Energie vložená do šlapání při letním Vysočinafestu v Jihlavě došla výsledku. Návštěvníci spolu s Nadací ČEZ podpořili investici do výuky na Praktické škole v Jihlavě, kde za vyšlapané peníze nakoupili tzv. chytré tabule.

V rámci Charitativní akce Pomáhej Pohybem na Vysočina festu získala Základní škola speciální a Praktická škola Jihlava od Nadace ČEZ příspěvek ve výši 50 tisíc korun. Škola ho využila k nákupu interaktivní tabule pro výuku žáků s těžkým zdravotním postižením, která jim umožní individualizovanou práci s digitálními učebními materiály. Je využívána ve všech předmětech teoretického i praktického vyučování střední školy (obor praktická škola jednoletá a praktická škola dvouletá).

„Tabule studentům umožňuje probírat a procvičovat učivo zábavnější interaktivní formou,“ vysvětluje ředitelka školy Zuzana Šimková. „Přirozeně je to více baví a jsou pozornější,“ dodává Šimková.

Ve škole je také podporována mimoškolní zájmová činnost, žáci mohou docházet na arteterapii, muzikoterapii, canisterapii, ergoterapii, fyzioterapii, trampolining a rehabilitační plavání.

„Dnešní školní vzdělávání se bez digitálních pomůcek stěží obejde, děti si snáze zapamatují znalosti získané interaktivní formou.  Přeji studentům Praktické školy, aby je hodiny výuky s pomocí interaktivní tabule bavily, a učitelskému sboru, aby jim nová pomůcka ulehčila jejich náročné povolání,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH