Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyrazili do terénu pomáhat potřebným. Letos už podesáté.

2 0

jaderná elektrárna dukovany, pomoc druhým


Do projektu Čas pro dobrou věc se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany zapojují už řadu let. Jako dobrovolníci pomáhají v organizacích na Vysočině a jižní Moravě. Letos se do pomoci druhým zapojilo více než 100 zaměstnanců elektrárny.

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 a mezi zaměstnanci se těší stále větší oblibě. Ve dnech 17. a 18. května přivítalo dvanáct veřejně prospěšných organizací celkem 103 dukovanských pracovníků, kteří přiložili ruku k dílu tam, kde bylo třeba.

Jednotlivé skupiny „oranžových“ pomocníků si poctivě rozdělily úkoly. Velká část prací se odehrávala ve venkovních prostorách a počasí tomu také přálo. Skupina energetiků čistila Dalešickou přehradu, další sekali trávu v rozlehlém areálu třebíčské nemocnice, zahradní nábytek natírali ve Stacionáři pro tělesně a mentálně postižené v Třebíči, v charitním stacionáři Úsměv zase vyváželi suť z nedávného bourání a vylepšovali barevné osvětlení relaxační místnosti Snoozelen.

„Bylo veskrze milé a pozitivní, že dobrovolníkům nechyběla chuť do práce, pořádná dávka energie a ochoty, ale ani humor. Všem za jejich úsilí moc děkujeme,“ poděkovala dukovanským pracovníkům ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. 

Pomoc s úklidem Dalešické přehrady komentuje Petr Nečas, technik provozních režimů z EDU: „Dobrovolnické dny pro mě znamenají odreagování od přehršle úkolů, které na elektrárně máme a dobrý pocit, že jsme při tom alespoň trošku pomohli. Jen mě překvapilo, že bylo letos o hodně méně odpadků než předešlá léta. Že by šli lidi do sebe se mi nechce zdát, i když mezi rybáři se už „prolátlo“, že tam občas Čezáci uklízí a tak některý nepořádek si po sobě začali uklízet i sami!“

Záhony a cestičky upravovali dukovaňáci před benefičním koncertem ve středisku Diakonie ČCE v Myslibořicích a zahradnické práce si vzali za své také dobrovolníci v Domově u lesa v Tavíkovicích. Hrabalo, sázelo, sekalo a stříhalo se i v Oáze Hodonín, také ve středisku, které poskytuje speciální služby pro hendikepované osoby a také v Domě svatého Antonína v Moravských Budějovicích a národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step nedaleko elektrárny Dukovany. Novou zahradní pozemní skluzavku připravila parta energetiků pro hendikepované děti v areálu Mateřské, základní školy a Dětského domova v Ivančicích. Dukovanští hasiči zase vyjeli pomáhat do Domova Naděje v Brně – Řečkovicích, který poskytuje služby seniorům, kde pomáhali s úklidem a mytím oken. Poslední podpořenou organizací byl Domov bez zámku a jedna z jejich domácností pro klienty v Okříškách, kde parta dukovanských posekala dřevo na celou letošní zimu.

„Opětovně mohu vyjádřit ocenění a poděkování pracovníkům elektrárny za pomoc, která je pro nás velmi významná a přiznám se, že s ní už každoročně trošku počítáme. Při těchto dobrovolnických dnech se vždy podaří vykonat spoustu práce, kterou bychom vlastními silami v našem rozlehlém venkovním areálu nebyli schopni zajistit,“ říká ředitelka MŠ, ZŚ a DD Ivančice Marta Špalková.

„Bylo moc fajn, že se k nám přidaly i děti. Pro ty z nás, kteří do Ivančic jezdí opakovaně, je hezké pozorovat, jak se objekty školy, domova a také venkovní areál neustále renovuje a zvelebuje. Na tom má jistě lví podíl hlavně zápal a nadšení zaměstnanců školy v čele s paní ředitelkou,“ hodnotí čas strávený dobrovolnickou prací Pavel Nekula, vedoucí střediska IT podpora elektrárny Dukovany.


Související

Komentáře

  • Před 6 měsíci

    POTREBUJETE NÁSLEDUJÚCI ÚVER, ÚVER na spustenie novej obchodnej línie alebo na vyplatenie dlhu KONTAKTUJTE NÁŠ TERAZ.

    Som pani útulky s obmedzenými pôžičkami Služba Pôžička, sme legitímna, registrovaná a garantovaná spoločnosť poskytujúca pôžičky a poskytujeme pôžičky jednotlivcom, spoločnostiam, štátnym inštitúciám, cirkvám a obchodným organizáciám a ľuďom všetkého druhu. Potrebujete pôžičku na akýkoľvek účel? Máte finančný problém? Potrebujete finančné riešenie? útulky obmedzené pôžičky Služba je riešenie všetkých vašich finančných problémov, naše pôžičky sú jednoduché a rýchle. Kontaktujte nás ešte dnes, aby ste požiadať o pôžičku, môžeme dohodnúť akúkoľvek pôžičku tak, aby vyhovovala vášmu rozpočtu len na úrovni 3%. Ak máte záujem, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: shelterloanfirm@outlook.com

  • Před 6 měsíci


    Ako som dostal moju Požadovanú sumu úveru zo spoľahlivej úverovej spoločnosti (shelterloanfirm@outlook.com)

    Ahoj všetci, volám sa Chen Mulan, som z Alabamy v Spojených štátoch, som tu, aby som svedčil o tom, ako som dostal môj pôžičku od pani útočiska World Loans Company (shelterloanfirm@outlook.com) veritelia, ktorí tvrdili, že sú veritelia tu v tomto fóre, myslel som, že ich požičiavanie bolo skutočné a aplikoval som, ale nikdy mi nedal pôžičku, kým môj priateľ neoznámil mne pani podplatenej Svetovej úverovej spoločnosti, ktorá sľúbila pomôcť mi so zapožičaním mojich túžba a ona naozaj urobila, ako sľúbil bez akejkoľvek formy oneskorenia, mal som pochybnosti, ale nikdy sa nemôžem uveriť. Nikdy som si nemyslela, že stále existujú spoľahliví úveroví veritelia, kým sa nestretím s pani, ktorá mi pomohla so svojou pôžičkou a zmenila môj život k lepšiemu. Viem, že tam je stále veľa dobrých veriteľov, ale rád by som vám poradil tam, hľadajúc spoľahlivého úverového veriteľa, aby vyskúšal pani útočisko Svetová úverová spoločnosť, starostlivosť a porozumenie. neviete, či potrebujete naliehavú pôžičku alebo chcete financovať svoje projekty. Takže neváhajte kontaktovať pani útočisko World Loans Company dnes. jej e-mailová adresa je (shelterloanfirm@outlook.com)

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA