ZPRÁVY Žďársko

Učni z Velké Bíteše na zkušené ve Vídni

Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš, příspěvková organizace, se rozhodla k účasti na projektu Erasmus+. Učni tak mohli vyrazit na zkušenou do rakouské Vídně, kde strávili dva týdny, aby si zdokonalili odborné i jazykové znalosti a dovednosti.

0

Před 4 dny

Martyrium Cyrila Musila spatří světlo světa

Uvedení knihy Martyrium Hynka Jurmana, která vychází v listopadu, se uskuteční v pátek 17. listopadu na Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou. Popisuje životní osudy Cyrila Musila ze Studnic.

0

Před týdnem

Češka z Vysočiny zdolala jednu z nejtěžších pěších tras na světě

Rodačka z Nového Města na Moravě Monika Benešová o víkendu úspěšně dokončila svoje životní dobrodružství. Pacific crest trail je pěší stezka dlouhá přes 4200 kilometrů, která vede napříč Kalifornií, Oregonem a Washingtonem. Prochází se 25 národními lesy a sedmi národními parky.

0

Před týdnem

Kapela Reflexy koncertuje v Pavlově u Žďáru

Ve čtvrtek 16. listopadu vystoupí v Pavlově u Žďáru nad Sázavou kapela Reflexy v rámci podzimní tour. Hostem bude skupina Rockle a večer zakončí diskotéka.

0

Před týdnem

Martina Sáblíková pokřtila knihu Chirurgie ruky II.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala kmotrou knihy, jejímž spoluautorem je primář ortopedického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě Jaroslav Pilný. Ten je zároveň sportovním lékařem českých rychlobruslařů.

0

Před 3 týdny

Vystupující bystřického Funny Festu obohatili přítomné nejen svým zpěvem

Funny Festy pro letošní rok skončily. Posledním benefičním koncertem, který se uskutečnil 26. října v Bystřici nad Pernštejnem, se tak uzavřela benefiční šňůra multižánrových aktivit, které pořádala nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou.

0

Před 3 týdny

Na Vysočině o víkendu vysadili stovku stromů a třicet keřů

Nadnárodní přepravce balíků GLS pokračuje ve spolupráci s neziskovou organizací Sdružení Krajina v programu, který usiluje o minimalizaci negativních dopadů logistiky na životní prostředí. O víkendu proto u Polničky na Žďársku mohli vysadit 90 stromů a 30 keřů, ve Ctiboři deset stromů a další výsadba proběhla společně s vlastivědným a okrašlovací spolkem Domamil.

0

Před 3 týdny

Den venkova na zámku ve Žďáře nad Sázavou

V sobotu 28. října se od 9.00 do 17.00 v celém areálu zámku ve Žďáře nad Sázavou uskuteční Den venkova. Na návštěvníky čeká den plný netradičních zážitků, ukázky práce loveckých pejsků a koňů, vystřelíte si z posedu nebo z laserové střelnice, ochutnáte zvěřinu a ryby nebo si vyzkouší stromolezectví.

0

Před 4 týdny

Na Žďársku spadlo sportovní letadlo

V úterý 24. října před jednou hodinou odpoledne spadlo malé sportovní letadlo u Nížkova na Žďársku, dopadlo na louku u lesa.

0

Před 4 týdny

Další srážka chodce na silnicích Vysočiny

V pondělí 23. října se kolem sedmnácté hodiny večer stala na Žďársku vážná dopravní nehoda, na silnici u Stránecké Zhoře se střetlo auto s chodkyní.

0

Před 4 týdny

V Novém Městě na Moravě zahájí stavbu dětského pavilonu

Slavnostní poklepání na základní kámen nového dětského pavilonu v Nemocnici v Novém Městě na Moravě se uskuteční v úterý 24. října od 13.00 hodin na místě stavby. Jako základní kámen poslouží kámen, který v letech 1938-1940 používali dělníci při stavbě novoměstské nemocnice.

0

Před 4 týdny

Novoměstská nemocnice zprovoznila heliport

Úřad pro civilní letectví v úterý 17. října uvolnil provoz na heliportu novoměstské nemocnice. Za uplynulých patnáct let provozu zde přistával a vzlétal záchranářský vrtulník celkem šest set šedesát šestkrát. Od začátku letošních prázdnin však museli piloti mířit na náhradní přistávací plochu. Heliport na střeše centrálního chirurgického pavilonu totiž prodělal zásadní opravu.

0

Před měsícem

Jaká tajemství ukrývají vojenské prostory, prozradí ve žďárském zámku

K čemu sloužily tajné podzemní objekty Československé lidové armády? Jak to bylo s jadernými zbraněmi na našem území? Návštěvníci přednášky s názvem Tajemství vojenských prostorů, která se bude konat v zámku ve Žďáru nad Sázavou v úterý 17. října v 18.00, se vše dozví a skrze unikátní fotografie, záběry a vyprávění se dostanou do míst opředených tajemstvím.

0

Před měsícem

Ve Žďáře se na podporu hospicové péče prodalo přes 1 500 koláčů

Pátý ročník kampaně Koláče pro hospic, který se uskutečnil začátkem října ve Žďáře nad Sázavou, přinesl veliké překvapení v podobě prodaných 1 526 koláčů a částky 45 845 korun.

0

Před měsícem
Atos