Zhruba polovina obcí v regionu může ještě požádat Kraj Vysočina o dotace v rámci Programu rozvoje venkova Vysočiny

Celkem 85 miliónů korun, tedy o 5 miliónů více než loni je připraven Kraj Vysočina rozdělit mezi obce v rámci nejoblíbenějšího dotačního titulu určeného pro rozvoj venkova. „Poslední tři krajská zastupitelstva odsouhlasila podporu projektů tří stovek obcí do 1500 obyvatel za téměř 38 miliónů korun.

zprávyuniweb

Celkem 85 miliónů korun, tedy o 5 miliónů více než loni je připraven Kraj Vysočina rozdělit mezi obce v rámci nejoblíbenějšího dotačního titulu určeného pro rozvoj venkova. „Poslední tři krajská zastupitelstva odsouhlasila podporu projektů tří stovek obcí do 1500 obyvatel za téměř 38 miliónů korun. Na žádosti od dalších 361 obcí ještě do konce června čekáme a jsme připraveni je podpořit,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

Pro každou obec vyhovující zadání Programu rozvoje venkova Vysočiny je připravena částka až do výše 127 tisíc korun. Stejně jako vminulosti je podle Pavla Pacala největší zájem o peníze na opravy místních komunikacía opravy obecních veřejných budov – kulturních domů nebo úřadů.Peníze lze získat podle pravideltaké na pořízení komunální techniky, na kterou Kraj Vysočina letos přispěje například městu Svratka nebo obcím Nevcehle, Jiřicenebo Knyk, vJakubově u Moravských Budějovic letos Kraj Vysočina podpoří opravu topení vmateřské škole, vHybrálci pomůže 127 tisíci korunami svýměnou oken na obecním úřadě, ve Stříbrných Horách chtějí zatrubnit dešťovou kanalizaci.

Už vtuto chvíli je Kraji Vysočina doručeno ke schválení dalších více než 100 žádostí obcí, které ještě letos chtějí využít tento oblíbený dotační titul. Příjem žádostí skončí 29. června 2018. Prostřednictvím Programu obnovy venkova Vysočiny rozdělil Kraj Vysočina od roku 2004 mezi obce už více jak jednu miliardu korun.

  • Dušan Vichr, odbor regionálního rozvoje

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    e-mail:tisk@kr-vysocina.cz


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
čt 21.6.2018 18:04
0 +
 
uniwebzpravy2018

Hlavní zprávy