Zloděj aut na Pelhřimovsku v rukou policistů

0

pelhřimovsko, policie čr, krádeže


Pelhřimovští kriminalisté objasnili krádeže dvou dodávkových a dvou osobních aut, k nimž došlo během loňského roku a začátkem letošního roku na Pelhřimovsku. Pachatel, čtyřicetiletý muž z Prahy, způsobil škodu kolem dvou set padesáti tisíc korun. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání kvůli spáchání přečinů krádeže.

„Čtyřicetiletý muž je obviněn z toho, že se na začátku března roku 2016 se v nočních hodinách na parkovišti ve Družstevní ulici v Pelhřimově pokusil odcizit automobil Ford Transit, který následně na místě zanechal po zjištění, že vůz má jiný typ motoru, než který chtěl. Ještě té noci o několik hodin později v Nádražní ulici v Pelhřimově odcizil dodávkové auto Ford Transit. To následně zanechal v Kamenici nad Lipou, neboť se mu nelíbil jeho technický stav. Z odcizeného vozidla si ale odnesl elektrickou brusku a vodní tlakový čistič,“ popsala část trestné činnosti policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že je muž dál obviněn z krádeže dvou aut Škoda Octavia, ke kterým došlo v lednu letošního roku. K prvnímu případu krádeže došlo v polovině ledna v ulici Arch. Janáka v Pelhřimově. K druhé krádeži došlo koncem ledna v ulici Za Kulturním domem v Kamenici nad Lipou.

Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi na Pelhřimovsku a zajistili u něho část odcizených věcí a věcí, u kterých je předpoklad, že pocházejí z trestné činnosti. „Čtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ uvedl Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. V minulosti se dopustil různorodé trestné činnosti. „Obviněnému čtyřicetiletému muži hrozí za takovou trestnou činnost trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal Luboš Jakoubek.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...