ZPRÁVY Kultura Vysočina

Budkovský zámek po rekonstrukci září novotou

Obnova zámku v Budkově zahrnovala hydroizolaci, nové vrstvy balkónu, opravy schodiště a opěrné zdi, a restaurátorské práce na dveřních ostěních. Projekt zachoval původní architektonický výraz a odstranil betonové tarasy.

0

Dnes Jiří Padevěd

Obce soupeří o nejlepší prezentaci před porotou

Obce mají dvě hodiny na prezentaci před porotou, kdy mohou ukázat své činnosti a plány. Výběr způsobu prezentace je na nich. Porota navštěvuje různé obce na Třebíčsku, Jihlavsku a Havlíčkobrodsku od 21. do 23. května. Výsledky budou oznámeny 24. května 2024 v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

0

Před 3 dny Miroslav Pucholt

Bonsajový kurz v zoo Jihlava

Kurz „úprava bonsají“ začíná v 9:30 v japonském parčíku Hokkaidó v zoo. Je určen pro dospělé, děti od 12 let mohou přijít s dospělým doprovodem. Kurzu se zúčastní maximálně 15 osob. Rezervace je dokončena platbou do 5 dnů, vstupenky jsou elektronické.

0

Před 4 dny Michaela Prokopová

Vysočina hostí již po deváté nejprestižnější sérii horských kol

Tento víkendový program nabídne short track pro U23, maraton pro obě pohlaví, a další cross country závody. Organizátor, Petr Vaněk, předpovídá návštěvnost kolem 10 tisíc diváků a očekává účast top závodníků, včetně Ondřeje Cinka a Jitky Čábelické.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

Celosvazová povolenka pro Trnávku na Pelhřimovsku nutností

Rybáři budou potřebovat celosvazovou povolenku na přehradu Trnávka na Pelhřimovsku, což znamená zvýšení nákladů. Celkové zdražení povolenek se pro letošní rok odhaduje na přibližně 10 %.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Žďárská pouť: Ráj zábavy a novinek čeká tento víkend

Žďárská pouť je významnou událostí pro místní i provozovatele atrakcí, která přináší zábavu a adrenalin. Tento víkend se město změní v ráj zábavy s novinkami, zvukovými zkouškami a hudebním programem. Doprava bude upravena pro bezpečnost návštěvníků.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Lidé v Pelhřimově si nakopali téměř 6 tun kompostu

Kompostárna v Pelhřimově během víkendu rozdávala zdarma kompost. Akce pod mottem "Nakopej si pytel" měla informovat veřejnost o významu recyklace bioodpadů a jejich využití jako hnojiva. Celkem bylo odebráno 6 tun kompostu.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Odstartujte svou vlastní výrobu cideru s kurzem pro začátečníky

Půldenní kurz výroby cideru se zaměřuje na seznámení s procesem výroby cideru, od výroby moštu z jablek po kvašení. Kurz zahrnuje jak teoretickou, tak praktickou část a je vhodný pro začátečníky i středně pokročilé.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Horácké divadlo představilo novou sezónu

s tématem "Adaptuj se". V nabídce jsou intenzivní divadelní zážitky, jako Hrozny hněvu, Dukla či Limonádový Joe. Divadlo tak reaguje na moderní výzvy a situace ve světě. Prodej předplatného začal 2. dubna 2024.

0

Před měsícem Michaela Prokopová

Hudební relaxace: Klíč k duševnímu zdraví a harmonii

Muzikoterapeutická relaxace s Mgr. Svatavou Drlíčkovou nabízí inovativní přístup k dosažení hluboké relaxace prostřednictvím hudby a vibrací. Tato metoda podporuje duševní zdraví, rozvíjí komunikační dovednosti a seberealizaci.

0

Před měsícem Lenka Hubingerová

Chcete se podívat do zákulisí klášterního života a poznat historii, kulturu a současnost kláštera Želiv?

Přijďte na jednu z našich neoblíbenějších akcí "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" v klášteře Želiv, která se koná v sobotu 13. 4. 2024 od 10:00 do 20:00.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Od bluesového tria k funkovým soulovým vrcholům

Britský zpěvák a kytarista Thomas Atlas se vydává na hudební cestu plnou funku, soulu a blues. Původem z Birminghamu, působí hlavně v Londýně. Ve svých 12 letech už hrál po celé Británii.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Velikonoční prohlídka šlechtických salonů

Zámek nabízí nevšední prohlídky s květinovými vazbami, kde historie a botanika se spojují. Výjimečná příležitost nahlédnout do světa květinových děl, která zároveň představí poselství jara a Velikonoc.

0

Před měsícem Michaela Prokopová

Tajemný poklad čeká v podzemí Jihlavského Blaníku

10. dubna se ve Jihlavě koná vzrušující dobrodružství s prohlídkou podzemních koridorů a možností objevit legendu o Jihlavském Blaníku. Prohlídky vhodné pro děti i dospělé budou nabízeny od 10:00 do 16:00.

0

Před měsícem Michaela Prokopová
UNIWEB - weby od lidí pro lidi