Online Před 3 roky

Legiovlak do neděle na nádraží v Havlíčkově Brodě

Na nákladovém vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě je až do neděle 22. října legiovlak, který zde má svou třiadvacátou zastávku při jeho putování po okresních a dalších městech v České republice. Namátkou můžeme jmenovat Kutnou Horu, Kolín, Přelouč, Ústí nad Orlicí, Náchod, Jičín, Pardubice, Přelouč, Trutnov.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Tereziánské babí léto na Vysočině

Letošní září bylo ve znamení spíše chladnějšího proměnlivého a deštivého počasí. V druhé polovině měsíce začaly růst houby a řada lidí vyrážela do lesů za svými úlovky. Tradiční Svatováclavská a také poslední pouť v nedaleké Světlé nad Sázavou byla ve znamení deště.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Obřadní síň v Havlíčkově Brodě po rekonstrukci slouží

Letos uplynuly čtyři roky od rekonstrukce smuteční obřadní síně v Havlíčkově Brodě, kterou město dlouho připravovalo. Čtyřicet let starý objekt už nevyhovoval, přestože architektonické řešení působilo velmi nadčasově. Vnitřní prostory i zázemí bylo nutné přizpůsobit provozu.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Milujeme Jihlavu

Na Masarykově náměstí v krajském městě jsou v těchto dnech k vidění vítězné fotografie z 2. ročníku soutěže Milujeme Jihlavu s podtitulem Jihlava je krásná a lidé v ní také. Je to dobrý nápad, jak oživit veřejný prostor a představit kvalitní a zdařilé snímky i jejich autory.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Den dýní ve Žďáru nad Sázavou

Poslední letošní zářijová sobota se nesla ve znamení nádherného slunečného počasí. Ti z nás, kteří se rozhodli navštívit Den dýní ve Žďáru nad Sázavou, asi nebyli zklamáni. V těsné blízkosti zdejšího zámku rozprostřeli své stánky prodejci podzimních květin a samozřejmě i dýní, které byly součástí minivýstavy s názvem Doba dýňová.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Mrkvancová pouť v Polné

Druhý zářijový víkend hostila Polná tradiční mrkvancovou pouť, program vyvrcholí v pondělí 11. září v 8.15 v kostel sv. Kateřiny mší svatou, kterou slouží Mons. Zdeněk Krček.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Velikonoční řemeslno-farmářský trh v Jihlavě

V Jihlavě se Masarykově náměstí v sobotu 15. dubna v průběhu dne konal Velikonoční řemeslno-farmářský trh. Ve Velké gotické síni jihlavského magistrátu pak probíhala divadelní představení pro děti a mezitím i průběžné povídání o tom, kdy a co by se mělo o Velikonocích jíst, kdy dodržovat půst, i o dalších obyčejích a zvycích svátků jara.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Gelnhausenův kodex a Zbraslavská kronika se představily v Jihlavě

Ve čtvrtek 22. prosince byly po celý den ve velké gotické síni jihlavské historické radnice vystaveny originály a faksimile archivních kulturních památek uložených ve Státním okresním archivu Jihlava – Gelnhausenova kodexu a Zbraslavské kroniky. Jednalo se o jednu z posledních možností vidět originály těchto vzácných a jedinečných památek.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční jarmarky a trhy vrcholí v městech Vysočiny

V městech Vysočiny vrcholí v současnosti vánoční trhy, nejinak je tomu i na Masarykově náměstí v krajské Jihlavě. K dostání jsou nejrůznější věci ze všech koutů Čech, Moravy i Slovenska.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoce v Jihlavě

Stalo se už dobrou tradicí, že ve městech se před nejkrásnějšími svátky v roce pořádají vánoční trhy. Nejinak tomu je i na Masarykově náměstí v Jihlavě, kde prodejci nabízejí oříšky, horký punč pro zahřátí, jmelí, větvičky pro ozdobu, svíčky.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Šlápoty Jiřího Čáslavského

V sobotu 3. prosince se v Kavárně U Notáře v Havlíčkově Brodě se díky iniciativě Okrašlovacího spolku Budoucnost uskutečnilo autorské čtení z knihy Jiřího Čáslavského s názvem Šlápoty, kterou vydalo nakladatelství Kosmas.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

První veletrh hraček na Vysočině

O posledním listopadovém víkendu se v Domě kultury v Jihlavě uskutečnil první veletrh hraček na Vysočině s podtitulem Vánoce dětem. Na logu plakátu se představili Robůtek, plyšový medvídek a hračka, která ještě neměla pojmenování.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Cukrářský festival 2016 v Jihlavě

O uplynulém víkendu se v jihlavském Domě kultury konal Cukrářský festival chutí vůní a umění. Jak sám nadpis napovídá, návštěvníci si mohli prohlédnout a ochutnat některé cukrářské výrobky, u prodejních stánků nakoupit potřeby pro tvoření cukrářských výrobků doma, a podívat se na ukázky pečení dortů či zákusků, zúčastnit se workshopů, děti si mohly ozdobit perníčky a muffiny.

1 0

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Podzimní Trh řemesel v Havlíčkově Brodě 2016

Tradiční podzimní Trh řemesel v Havlíčkově Brodě se konal o státním svátku - ve čtvrtek 17. listopadu - v Den boje za svobodu a demokracii. Každoročně jej připravuje město, konkrétně odbor životního prostředí.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Pohádky na schodech Horáckém divadle Jihlava

Po prázdninové přestávce připravilo Horácké divadlo další pokračování projektu Pohádky na schodech. Trojice herců malým posluchačům i jejich dospělému doprovodu četla v sobotu 22. října pohádku O hloupém Honzovi od Boženy Němcové.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ