Offline

Nechte se vtáhnout do historie - večerní hrané prohlídky v kapli hradu Kámen

Zažijte jedinečnou atmosféru večerních hraných prohlídek v kapli hradu Kámen. Připojte se k interaktivnímu představení „Ze života kaple“ a ponořte se do historie této fascinující památky.

Blog
Před 4 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nabitá sobota: Italský brunch, kejklíři a živá hudba!

Program první soboty letních prázdnin bude nabitý. Od 10:30 do 14:00 se pořádá italský brunch s MD Food truck. Od 11:00 vystoupí kejklíř Vojta Vrtek s „Kabinetem létajících úžasností“. Od 15:15 proběhnou dva workshopy s Annou Mastníkovou a Vojtou Vrtkem.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavské středisko křesťanské pomoci zavádí nocleženky pro lidi bez přístřeší

Nocleženky jsou inovativní způsob, jak pomoci lidem bez domova zakoupením poukázek v hodnotách 50, 100, 500 nebo 1000 Kč. Noclehárna v Jihlavě, s kapacitou pro 18 osob, je téměř stále plně obsazená.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Okříšky postaví skatepark za 2 miliony pro bezpečnost mládeže

Okříšky plánují výstavbu skateparku pro mládež, aby zajistily bezpečnost a ochránily veřejné prostory. Starosta Zdeněk Ryšavý uvedl, že současná situace kolem kulturního domu je neudržitelná kvůli bezpečnostním rizikům a poškozování majetku. Na projekt byly uvolněny 2 miliony korun a dokončení se plánuje na začátek letních prázdnin.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Devět výrobců Kraje Vysočina získalo ocenění Regionální potravina 2024

Ocenění Regionální potravina Kraje Vysočina pro rok 2024 získalo devět výrobců, včetně čtyř nováčků. Výrobky jako Paštika s játry a cibulkou, Smetanový zákys či Uzené kapří maso v oleji mohou nosit logo kvality čtyři roky. Soutěž podporuje propagaci lokálních produktů a regionální výrobu.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Zámecké hřiště se skrytými kameny prověřilo nejlepší hráče pétanque

Povrch hřiště v pétanque výrazně ovlivňuje výkony hráčů. Zkušení hráči minimalizují vliv náhody precizními hody a specifickými rotacemi. Na Jihlavsku je pétanque také populární, a místní hráči se dovednostem učí na turnajích. Úspěch závisí na adaptaci na podmínky a správné technice.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Muzea Vysočiny spojují síly: Festival vyvrcholí v Moravských Budějovicích

Na festival se kromě třešťského muzea zapojí i muzea v Pelhřimově, Havlíčkově Brodě a Jihlavě. Telčská pobočka Muzea Vysočiny přidá akci konanou v poslední květnový pátek s účastí dalších míst ve městě. Festival dovrší 7. června 2024 v Moravských Budějovicích, kombinovaný s Nocí kostelů.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Hejtman Schrek oznámil rekordní podporu pro obnovu památek Vysočiny

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek oznámil, že kraj podpoří obnovu 93 památek a vytvoření 16 projektových dokumentací na další opravy. Tento rok je výše dotace rekordní.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Své houby můžete identifikovat v Muzeu Vysočiny Jihlava

V květnu a červnu probíhá v Muzeu Vysočiny Jihlava mykologická poradna. Prezentace v pondělích od 16 do 17 hodin. Mykologové identifikují sbírané houby. Pokud se nezúčastníte, můžete houbu zanést do muzea v jakýkoli otevírací den.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Miliónová rekonstrukce čeká Jihlavské krematorium

Jihlavské krematorium, jediné svého druhu v kraji Vysočina, bude podrobeno rozsáhlé rekonstrukci. První fázi, kde se provede zateplení nad obřadní síní, by měla stát 3,1 milionů korun. Během oprav budou poslední rozloučení probíhat v kapli centrálního jihlavského hřbitova.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Brodský obchvat zavádí chytré semafory

Radnice plánuje na frekventované křižovatce obchvatu instalovat "chytrou" světelnou signalizaci, protože očekává nárůst provozu. Návrh vyvolal nesouhlas od Ředitelství silnic a dálnic, ale nakonec byl schválen.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Zákaz předjíždění kamionů na D1

Od letoška je zakázáno nechat na nejoblíbenější dálnici v Česku. Dopravní značky montuje firma Zlínmark poté, co vyhrála výběrové řízení. Na dálnici bude celkem 250 nových dopravních značek za miliony korun. Instalace by měla skončit do konce května.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ