Online Před 4 roky

Vysočina chce spolupracovat s Tyrolskem. Jednání začnou na podzim

Kraj Vysočina by už brzy mohl spolupracovat s tyrolskou oblastí. O partnerství by oba regiony mohly začít jednat na podzim, kdy do Havlíčkova Brodu přijede tyrolský hejtman Arno Kompatscher. Kraj chce navázat na meziměstskou spolupráci mezi Havlíčkovým Brodem a severoitalským Brixenem.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové výstavy i výročí republiky. Na památkách Vysočiny se připravují na sezónu

Vysočinské hrady a zámky se chystají na nadcházející turistickou sezonu, která by měla potěšit nejen rodiny s dětmi, ale také příznivce sportu a historické nadšence. Návštěvníci se tak mohou těšit na nové prohlídkové trasy nebo na exkurz do dob první republiky.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

V kraji roste zájem o hospicovou péči v domácím prostředí

Podle krajských statistik stále narůstá počet žádostí o služby domácí hospicové péče. Zatímco před dvěma lety požádalo o specializovanou pomoc se svými blízkými 315 klientů, loni jejich počet vzrostl na 426. V současnosti nabízí tuto službu na Vysočině sedm poskytovatelů.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Na Velký pátek se po sedmi letech vrátí vlaky na trať Jemnice – Moravské Budějovice

Mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi opět bude vlakové spojení. Sezonní provoz v rozsahu tří párů vlaků je naplánován od Velikonoc až do listopadových Dušiček. Slavnostní zahájení v Jemnicích, kdy bude po celý den na trati jezdit historická souprava vagonů z roku 1913, je naplánováno na Velký pátek.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Jak ekologické jsou budovy vlastněné krajem? Úřad to chce do konce roku 2019 zjistit

V seznamu krajského majetku je v současné době přes 850 nemovitostí. Kraj proto do konce příštího roku plánuje získat aktuální údaje o všech svých budovách. Zaměří se především na spotřebu energií v jednotlivých objektech a s tím související provozní náklady.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Znají deváťáci Vysočinu? Do vědomostní soutěže se přihlásilo 85 škol

Ve čtvrtek 1. února žáci druhého stupně základních škol předvedou, jak dobře znají svůj kraj. Devátého ročníku vědomostní soutěže zaměřené na znalost Vysočiny se zúčastní 85 škol z celého regionu.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Krajskou záchytku dál povedou Služby města Jihlava, nového provozovatele kraj nenašel

Protialkoholní záchytná služba pro Kraj Vysočina zatím svého provozovatele nemění. I když město Jihlava svou smlouvu vypovědělo už na podzim, nového zájemce se nalézt nepodařilo.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Kraj ocenil budoucí experty na elektronickou bezpečnost

Žáci a studenti z Kraje Vysočina převzali v pondělí 29. ledna ocenění z rukou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného. Hodnotné ceny si odnesli za účast hned ve dvou soutěžích zaměřených na problematiku elektronické bezpečnosti.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Ping-pongové míčky dostaly Kraj Vysočina do České knihy rekordů

Netradiční rekord padl v neděli 28. ledna v nákupním centru City Park v Jihlavě. Při akci Vysočina v pohybu se na hlavy návštěvníků spustil největší déšť ping-pongových míčků a vynesl tak Kraji Vysočina zápis do České knihy rekordů.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Senioři z Onšova si vyzkoušeli pilotování Boeingu

Obyvatelé onšovského domova důchodců měli nedávno možnost usednout do kabiny Boeingu 737 a na vlastní kůži zažít práci pilota. V plně funkčním simulátoru si mnoho z nich splnilo svůj dětský sen a zároveň dokázalo, že i život v zařízení pro seniory může přinášet nečekané zážitky.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč s Rachnovem a Žďár s Chustem. Vysočina prohlubuje spolupráci s Ukrajinou

Od počátku zahraniční spolupráce Kraje Vysočina a Ukrajiny letos uplynulo už deset let a v regionu momentálně vrcholí oslavy společného partnerství. Při příležitosti kulatého výročí uzavřeli ukrajinská partnerství nově také Třebíč a Žďár nad Sázavou s městy Rachnov a Chust.

Blog
Před 5 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Krajskou cenu dostal desetibojař, módní návrhářka nebo lékař

Ve čtvrtek se v jihlavském Horáckém divadle již podesáté udělovala Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina za mimořádné počiny i celoživotní práci v nejrůznějších oblastech. Památeční medaile si odnesli nejen osobnosti medicíny či historie, ale také sportovci, umělci či podnikatelé.

Blog
Před 5 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Mám duši ušpiněnou tímhle městem, prohlásila o Ostravě spisovatelka Eva Tvrdá

V rámci 27. podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se návštěvníci měli možnost poznat i se slezskou spisovatelkou Evou Tvrdou. Na besedě o své první kriminálce Mrtvou neměl nikdo rád se zaměřila v prvé řadě na samotný průběh vzniku knihy.

Blog
Před 5 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Padevět: V Nové Hlíně Čurdu za zrádce nepovažují. Vědí, že jim zachránil život

O tom, kdo je hrdina a kdo zrádce, diskutoval s návštěvníky Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě spisovatel Jiří Padevět. Besedu začal Jiří Padevět historickým úvodem o odboji za dob protektorátu a komunistického režimu.

Blog
Před 5 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Deset let připravuje pořad o astronomii, na veletrhu za to dostane cenu

Laureátem ceny Littera Astronomica pro rok 2017 je Jindřich Suchánek z TV Noe. Česká astronomická společnost ho ocenila za seriál Hlubinami vesmíru. Pořad vysílaný od roku 2007 popularizuje astronomii. Cenu Suchánek převezme v 17.00 na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Blog
Před 5 roky
REGIONVYSOCINA.CZ